Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Grudniowa impreza na Narodowym niepewna

Warszawa

fot. NCS

Zapowiadany na grudzień termin imprezy otwarcia Narodowego niepewny. Wniosek o zgodę na imprezę, złożony na policji, został kilka dni temu wycofany. Straż sprawdza stadion, ale Narodowe Centrum Sportu liczy się z tym, że jej opinia będzie negatywna - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Jeszcze pod koniec października ówczesny minister sportu Adam Giersz zapowiedział, że impreza otwarcia stadionu odbędzie się 17-18 grudnia. Ponad miesiąc temu NCS na policji złożył wniosek o zorganizowenie imprezy masowej, ale w miniony piątek dokument wycofał - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Według gazety, wśród możliwych przyczyn może być problem z niezwykle rozbudowaną instalacją przeciwpożarową.

NCS liczy się z tym, że straż wyda negatywną opinię o instalacji. Decyzji strażaków należy spodziewać się nie wcześniej niż pod koniec tygodnia, bez ich pozytywnej opinii nie mozna wydać pozwolenia na użytkowanie.

Na stadionie w czwartek pojawią się z kolei inspektorzy nadzoru budowlanego. Jeśli nie trafią na błędy w dokumentacji, będą potrzebowali dwóch tygodni na analizę całej budowy.

W najczarniejszym scenariuszu obiekt zostanie oddany do użytku wiosną - pisze "DGP".

Stadion (nie)gotowy

Budowa Stadionu Narodowego rozpoczęła się we wrześniu 2008 roku od rozbiórki Stadionu X-lecia. Z wykorzystaniem części korony dawnej areny został zrealizowany projekt polskich architektów z firmy JSK. Inwestycji nie udało się oddać w terminie, czyli do 30 czerwca tego roku. Kolejną datą zakończenia budowy Narodowego był 29 listopada. Nadal jednak będą trwały prace przy murawie i wykańczanie wnętrz.

bf/mz