Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Groził rodzinie bronią

Warszawa

kspZatrzymany za nielegalną broń

Po pijanemu groził rodzinie pistoletem. Pokazał, że nie żartuje, ostrzeliwując samochód ojca. Krewkiego awanturnika zatrzymali już policjanci z Wilanowa. Grozi mu 8 lat więzienia.

Policjanci zostali zaalarmowani, że w ich dzielnicy ktoś strzelał z pistoletu. Funkcjonariusze pojechali pod wskazany adres i już na miejscu ustalili co się stało.

Strzelał 29-letni Łukasz S.

Mężczyzna wrócił do domu pijany późnym wieczorem. Był agresywny. W czasie rodzinnej kłótni wyciągnął pistolet. Zaczął nim straszyć żonę i ojca. Groził, że zabije ich, jeśli spróbują zadzwonić po policję. W końcu wybiegł z domu i zaczął strzelać do samochodu ojca. Potem uciekł.

Policjanci znaleźli go w sąsiednim budynku. Zarzekał się, że nie ma żadnego pistoletu. Funkcjonariusze przeszukali jednak posesję i znaleźli broń, a przy okazji także kradzionego laptopa i telefon komórkowy.

Łukaszowi S. postawiono aż siedem zarzutów - m.in. brak zezwolenia na broń palną, używanie gróźb karalnych, uszkodzenie samochodu i paserstwo. Grozi mu za to kara do 8 lat więzienia.