Groził nożem i wysadzeniem budynku. Pomógł policyjny pies

Warszawa

KPP w Otwocku21-latek groził wysadzeniem budynku

Sterroryzował nożem kilku mężczyzn, odkręcił gaz i groził wysadzeniem budynku. Następnie się samookaleczał. Do obezwładnienia 21-latka użyto wyszkolonego psa. Mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego trafił do jednego z otwockich szpitali.

Do zdarzenia doszło w nocy w Józefowie. Patrolujący ulice funkcjonariusze zauważyli trzech mężczyzn, wybiegających w bieliźnie z jednego z budynków. Gdy zauważyli radiowóz krzykiem wzywali pomocy.

Okazało się, że w budynku znajdowało się dziewięciu mężczyzn, którzy pracowali na jednej z otwockich budów. Kiedy spali, jeden z nich zaatakował długim nożem typu wojskowego jednego ze współlokatorów.

Jednocześnie krzyczał, że wszyscy zaraz zginą, gdyż odkręcił gaz.

Uciekli, część zabarykadowała się

Trzem mężczyznom udało się uciec z budynku, natomiast pozostali, z obawy przed atakiem 21-latka, zabarykadowali się w jednym z pomieszczeń.

Na miejsce wezwano posiłki, w tym policjanta z psem tropiącym, pogotowie ratunkowe i straż pożarną. Zakręcono także dopływ gazu.

Kiedy część funkcjonariuszy nawiązywała kontakt z mężczyzną, inni policjanci dostali się, od drugiej strony budynku, do zabarykadowanych mężczyzn.

Pies w akcji

Podczas akcji 21-latek wciąż się samookaleczał. Policjanci zdecydowali o jego obezwładnieniu. Pomógł im w tym służbowy pies.

21-letni mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego trafił do jednego z otwockich szpitali.

su/r