"Gronkobus" zachęca do odwołania prezydent stolicy

Warszawa

TVN24Gronkobus na ulicach Warszawy

Śladami porażek Hanny Gronkiewicz-Waltz jeździć po Warszawie będzie "Gronkobus". Jest to specjalny autobus, w którym Republikanie będą prowadzić do piątku kampanię wyborczą.

- Donald Tusk dwukrotnie uruchamiał "Tuskobus", wprowadził ten obyczaj politycznych autobusów, które aktywizują do pójścia na wybory Polaków. Republikanie postanowili zaktywizować mieszkańców Warszawy do pójścia do referendum "Gronkobusem" – mówił lider Republikanów Przemysław Wipler na konferencji prasowej.

Republikanie do piątku odwiedzą 18 dzielnic Warszawy. - Będziemy pokazywali powody, dla których Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna przestać być prezydentem Warszawy – mówił poseł.

Referendum 13 października

Referendum w sprawie odwołania Gronkiewicz-Waltz odbędzie się 13 października. Będzie ważne, jeśli weźmie w nim udział 3/5 liczby wyborców, którzy wzięli udział w wyborze odwoływanego organu. W wyborach prezydenta Warszawy w 2010 r., w których zwyciężyła Gronkiewicz-Waltz, wzięło udział 649 049 osób. Oznacza to, że referendum w sprawie jej odwołania będzie ważne, jeśli weźmie w nim udział co najmniej 389 tys. 430 osób.

lata//ec