Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

Maraton i Półmaraton Warszawski startują w ostatni weekend września. Po raz pierwszy trasy obu biegów zostaną połączone, a na stołecznych ulicach pojawi się około 10 tysięcy biegaczy. Do rywalizacji staną także uczestnicy Mistrzostw Świata Głuchych w Maratonie. Trasa królewskiego dystansu będzie prowadziła przez Śródmieście, Mokotów, Pragę, Żoliborz i Bielany. W planach są też biegi towarzyszące: Bridgestone Sztafeta Maratońska oraz New Balance Bieg na Piątkę.

Najnowsze

Gronkiewicz-Waltz: "Wydatek 7 mln zł na referendum jest niepotrzebny"

Najnowsze

TVN 24Mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy

Hanna Gronkiewicz-Waltz odniosła się do słów Piotra Guziała, który w programie "Jeden na jeden" w TVN24 stwierdził, że prezydent powinna ustąpić sama.

- Myślę, że niepotrzebny jest wydatek 7 mln złotych na referendum w roku, którym tylko o jeden rok poprzedza normalne wybory – stwierdziła Hanna Gronkiewcz-Waltz, prezydent Warszawy.

W ten sposób odniosła się do słów Piotra Guziała, burmistrza Ursynowa i lidera Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej, które padły w programie "Jeden na jeden" w TVN24.

W jego opinii, skoro Gronkiewicz-Waltz straszy wysokimi kosztami referendum, powinna oszczędności zacząć od siebie i ratusza.

- Jeśli pani prezydent chce szukać oszczędności, to niech ustąpi. Będzie taniej - stwierdził Guział.

Według wyliczeń ratusza koszt samego referendum to 3 mln złotych, natomiast koszt wyborów na prezydenta to kolejne 4 mln złotych.

"Nie potrzebujemy prezydenta z pechem"TVN24
Burmistrz Ursynowa w programie Bogdana Rymanowskiego tvn24.pl

"On nie ma programu"

Szefowa miasta skomentowała również działania Guziała. On sam nie przesądza, czy będzie kandydował na prezydenta.

- Jaki jest jego pozytywny program? Nie ma pozytywnego programu. Do tego jeszcze powiedział, że nie startuje. Codziennie mówi co innego, musi się zdecydować – stwierdziła Gronkiewicz-Waltz.

Coraz więcej podpisów

Inicjatorem zbierania podpisów za zwołaniem referendum ws. odwołania prezydent jest Warszawska Wspólnota Samorządowa. Wczoraj informowaliśmy, że jak dotąd udało się zebrać ponad 110 tysięcy podpisów.

Aby referendum lokalne mogło się odbyć, pod wnioskiem w tej sprawie musi podpisać się 10 proc. uprawnionych do głosowania w stolicy, czyli ok. 130 tys. osób.

bf/mz