Gronkiewicz-Waltz w metrze. "Każdy ma prawo pokazać to, co zrobił"

Warszawa

TVN24Prezydent Warszawy o zwiedzaniu metra

- Każdy ma prawo pokazać to, co zrobił, tak jak opozycja ma prawo krytykować - powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz, pytana przez dziennikarzy o argument opozycji politycznej, że dzień otwarty w metrze jest elementem kampanii przed wyborami. W niedzielę prezydent zwiedziła trzy stacje II linii.

Podczas wizyty na stacji Świętokrzyska Gronkiewicz-Waltz oceniła, że wybudowanie II linii metra to sukces dużej grupy ludzi.

- To nie jest tylko mój sukces, to jest sukces całej ekipy wiceprezydenta Wojciechowicza, ludzi z metra, z biura drogownictwa oraz ludzi, którzy prowadzili badania. Oni tu wszyscy są, tylko nie mają tak znanych publicznie twarzy może jak ja - powiedziała dziennikarzom Gronkiewicz-Waltz.

Zajrzyj do II linii metra.

Pytana o argument opozycji politycznej, że dzień otwarty jest elementem kampanii przed wyborami, stwierdziła, że "każdy ma prawo pokazać to, co zrobił, tak jak opozycja ma prawo krytykować".

Prezydent Warszawy zwiedziła też stacje Centrum Nauki Kopernik i Dworzec Wileński.

Pojedziemy 14 grudnia?

Gronkiewicz-Waltz powiedziała, że budowa metra na Pradze przyczyni się do integracji prawostronnej i lewostronnej Warszawy.

Przypomniała, że budowa II linii metra jest współfinansowana ze środków europejskich, a najbardziej prawdopodobnym terminem oddania linii do użytku pozostaje 14 grudnia, związany z przewidywanym zakończeniem odbiorów końcowych, których dokonują m.in. straż pożarna, Urząd Transportu Kolejowego, nadzór budowlany i Państwowa Inspekcja Sanitarna.

"Trwa usuwanie uchybień"

Prezes warszawskiego metra Jerzy Lejk, który w niedzielę towarzyszył Gronkiewicz-Waltz podczas zwiedzania stacji, powiedział PAP, że do tej pory nie stwierdzono "wad o istotnym charakterze", które uniemożliwiałyby dokonanie dalszych odbiorów.

- Trwa głównie kompletowanie dokumentacji i usuwanie przez generalnego wykonawcę uchybień, trudno to nazwać usterkami, które zostały stwierdzone - powiedział Lejk.

Usterki zauważył podczas zwiedzania nasz reporter - czytaj więcej.

W niedzielę warszawiacy zwiedzali II linię metra:

Related content

PAP/mz