Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Gronkiewicz-Waltz: ustawa antyterrorystyczna niepotrzebna

Warszawa

TVN24Hanna Gronkiewicz-Waltz o próbie zamachu

- Można infiltrować różne środowiska bez ustawy antyterrorystycznej - stwierdziła w programie "Fakty po Faktach" prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. W ten sposób skomentowała udaremnioną próbę zamachu na komisariat policji w stolicy.

Mówiąc o dzisiejszym udaremnionym zamachu na komisariat policji w Warszawie oraz o podłożonej bombie w autobusie we Wrocławiu Gronkiewicz-Waltz stwierdziła, że takie przypadki zdarzały się już w przeszłości. - Dobrze, że policja działa efektywnie - dodała.

"Trudno działać prewencyjnie"

Odwołując się do nadchodzących Światowych Dni Młodzieży oraz szczytu NATO w Warszawie powiedziała, że "trudno działać prewencyjnie, bo nie wiadomo, co komu przyjdzie do głowy". - Nie jestem pełna obaw - stwierdziła. Zdaniem prezydent Warszawy, "tam, gdzie przebywają osoby o charakterze VIP, tam zabezpieczenia i ochrona są silniejsze".

"Ustawa jest zawsze pewnym problemem"

Mówiąc o bombie podłożonej we wrocławskim autobusie stwierdziła, że ten przypadek pokazuje, że ustawa antyterrorystyczna nie jest potrzebna. - Zdarzyło się to w taki sposób, że na szczęście nic się nie stało, a jednocześnie złapano tę osobę bez szczególnych regulacji - powiedziała. Komentując udaremniony zamach na komisariat dodała, że "można infiltrować te środowiska, w tym przypadku anarchistyczne, bez ustawy". - Ustawa jest zawsze pewnym problemem - powiedziała prezydent.

mart/kk