Najnowsze

Gronkiewicz-Waltz przekazała gabinet swojemu następcy

Najnowsze

 Rafał Trzaskowski już w nowym gabinecie
TVN24 Rafał Trzaskowski już w nowym gabinecie

- Rafale, przekazuję ci ten gabinet, w którym będziesz teraz pracował na rzecz Warszawy i warszawiaków – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz, wprowadzając swojego następcę do pomieszczeń, w których będzie urzędował przez pięć kolejnych lat.

Nowy prezydent stolicy przyjechał na plac Bankowy tramwajem. Poszedł do gabinetu, gdzie czekała była już prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

- Gabinet pewnie stanie się drugim domem, bo taki jest los prezydenta Warszawy – stwierdziła Gronkiewicz-Waltz.

- Tak pewnie będzie - odpowiedział Trzaskowski.

- Chciałabym, żeby warszawiacy byli bardzo zadowoleni. Wierzę, że będzie pan zmieniał Warszawę na lepsze, że będzie rozwój Warszawy, że będzie zmiana jakościowa, pokoleniowa, to dla mnie jest bardzo ważne - dodała.

- Dziękuję bardzo. Jeszcze raz dziękuję za 12 lat fantastycznego rozwoju miasta – nie szczędził pochlebstw swojej poprzedniczce.

Nowy prezydent

Rafał Trzaskowski został w czwartek podczas inauguracyjnej sesji Rady Warszawy zaprzysiężony na prezydenta stolicy. W piątek ma przedstawić grono najbliższych współpracowników, a w poniedziałek – plan działań na najbliższe miesiące.

Nowo wybrani radni złożyli ślubowanie, później rada miasta wybrała prezydium. Pracami rady, tak jak dotychczas, pokieruje Ewa Dorota Malinowska-Grupińska (Koalicja Obywatelska, PO); jej zastępcami zostali Sławomir Potapowicz (KO) oraz Dariusz Figura (PiS), który pełnił tę funkcję również w poprzedniej kadencji Rady.

Trzaskowski w swoim pierwszym wystąpieniu jako prezydent stolicy powiedział, że w czwartek rozpoczyna się nowy etap w historii miasta. - Szedłem do wyborów z zapowiedzią mądrej kontynuacji, ale również zmiany i nowej jakości w zarządzaniu Warszawą - stwierdził nowy prezydent stolicy.

kz,PAP/b

Pozostałe wiadomości