Gronkiewicz-Waltz: po świętach umowa na remont Łazienkowskiego

Warszawa

TVn24 Biznes i ŚwiatPrezydent Warszawy o remoncie Łazienkowskiego

- Po świętach będzie podpisana umowa z wykonawcą remontu mostu Łazienkowskiego - powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz w programie "Babilon" w TVN24 Biznes i Świat. Prezydent Warszawy podtrzymała, że nowa przeprawa ma być przejezdna do końca roku.

- Podpisaliśmy już umowę z projektantem. Po świętach będzie podpisana umowa z wyłonionym wykonawcą remontu w drodze negocjacji, bo taki tryb wydaje się tu najwłaściwszy - mówiła Hanna Gronkiewicz-Waltz w TVN 24 Biznes i Świat.

Prezydent stolicy powiedziała także, że już po pożarze mostu Łazienkowskiego na brzegach Wisły było już 12 pożarów. - Sześć z nich miało miejsce pod mostami - podkreśliła.

O możliwym wybraniu wykonawcy przed Wielkanocą informował już w środę wiceprezydent Jacek Wojciechowicz. - Powinien być wyłoniony przed świętami, z końcem tego miesiąca, po to, żeby po świętach przystąpił do pracy - deklarował wówczas.

Poinformował też, że wykonawca zostanie wybrany z sześciu konsorcjów, które zostały "na placu boju". Pierwotnie swoje usługi zaoferowało aż 18 firm.

Remont za 100 mln zł

Do pożaru mostu doszło 14 lutego. Został ugaszony po 12 godzinach. Od tego dnia jest wyłączony z ruchu. Uszkodzenia przeprawy okazały się na tyle poważne, że zdecydowano się na wymianę całej stalowej konstrukcji.

Według władz Warszawy remont mostu Łazienkowskiego będzie kosztował 110 mln zł - 55 mln zł będzie pochodziło z budżetu miasta, drugie 55 mln zł z budżetu państwa. W 2015 r. władze Warszawy mają przeznaczyć na prace 75 mln zł, a pozostałe 35 mln zł ma być wydane w 2016 roku.

ep/b