Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Gronkiewicz-Waltz o Elbie: "Takie miejsca są niebezpieczne"

Warszawa

W tym samym czasie, gdy na Żoliborzu ochrona z policją zaczęły likwidację squatu Elba, Hanna Gronkiewicz-Waltz otwierała Centrum Bezpieczeństwa przy ulicy Młynarskiej 43. Dziennikarze wykorzystali okazję, by zapytać o akcję przy Elbląskiej.

- Takie miejsca są bardzo niebezpieczne. Był już pożar na squacie w Wawrze. Ludzie zostali ranni - powiedziała prezydent miasta. I dodała: - Lokatorzy tam piją, palą papierosy i od tego robi się pożar. Muszą ingerować służby porządkowe. U nas jest wystarczająca liczba miejsc dla bezdomnych w noclegowniach - dodała.

"Porażająca głupota"

Mieszkańcy Elby mają dostęp do internetu. Swoją sytuację na żywo relacjonują na Twitterze. Gdy dotarła do nich opublikowana przez nas wypowiedź prezydent miasta, skomentowali ją bardzo dostanie: "Głupota H.G.W. jest porażająca".

Skłotersi przekonują przy tym, że mają prawo do zajmowania budynków przy Elbląskiej przez zasiedzenie. Właściciel się z tym nie zgadza i apeluje do służb miejskich o pomoc w "przywróceniu stanu zgodnego z prawem".

roody