Gronkiewicz-Waltz o debacie z Sasinem. "Nasze sztaby wkrótce się umówią"

Najnowsze

TVN24Rozmowa z Hanną Gronkiewicz-Waltz

Wyniki sondażowe wskazują, że w wyborach na prezydenta Warszawy będzie druga tura. Mają się w niej spotkać Hanna Gronkiewicz-Waltz (PO) i Jacek Sasin (PiS). Obecna prezydent deklaruje chęć do debaty ze swoim rywalem.

Z sondażu przeprowadzonego przez IPSOS dla TVN24 wynika, że obecna prezydent stolicy zdobyła 48,8 proc. głosów, a Jacek Sasin 26 proc.

Gronkiewicz-Waltz w rozmowie z TVN24 zadeklarowała:

- Oczywiście będę walczyć o Warszawę przez następne dwa tygodnie z moim rywalem Jackiem Sasinem. Myślę, że nasze sztaby wkrótce umówią się na taką zasadniczą debatę o Warszawie.

W rozmowie z reporterką TVN24 Gronkiewicz-Waltz skomentowała swój wynik.

- To jest kwestia tego, że mieszkańcy czasami są utrudzeni tym, jak jest rozkopane miasto. Myślę, że dlatego zdecydowali się wybrać innego kandydata, albo też nie brać udziału w wyborach. Prawie połowa warszawiaków, która na mnie zagłosowała, to bardzo dużo po 8 latach rządów i jestem im za to wdzięczna - stwierdziła prezydent.

Sondaż: będzie druga tura

Według wyników sondażowych IPSOS dla TVN24 obecna prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz (PO) zdobyła w wyborach samorządowych 48,8 proc. głosów.

Drugie miejsce zajął Jacek Sasin (PiS) z wynikiem 26 proc. Na trzecim miejscu uplasował się Piotr Guział (Warszawska Wspólnota Samorządowa) z 8,2 proc. głosów.

Frekwencja w Warszawie wyniosła, według sondażu, 46,8 proc.

Jacek Sasin komentuje sondażowe wynikiTVN24

"Chcę zdobyć wasze serca, chcę zdobyć wasze umysły" - zobacz przemówienie Gronkiewicz-Waltz.

bf/