Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Gronkiewicz-Waltz: nie ma zagrożenia dla mieszkańców

Warszawa


Dobiegają końca badania stanu mieszkań w budynku ewakuowanym po osunięciu gruntu przy ul. Świętokrzyskiej - poinformowała w środę prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Jak zaznacza, ma nadzieję, że może w czwartek lub piątek do mieszkań będą mogli wrócić lokatorzy pierwszej klatki, znajdującej się najbliżej wyrwy. Mieszkańcy dwóch z trzech ewakuowanych klatek mogli wrócić już wcześniej.

"Czekamy na wyniki" Gronkiewicz-Waltz podkreśliła, że każde mieszkanie jest bardzo dokładnie badane. Według prezydent nie ma zagrożenia dla mieszkańców, to raczej dmuchanie na zimne. - Czekamy na wyniki badań. Zakładamy, że to będą dni, a nie tygodnie - powiedziała. Jak dowiedziała się w środę PAP w stołecznym ratuszu, wyniki ekspertyz mają być znane w czwartek. Lokatorzy będą mogli wrócić do mieszkań dopiero po pozytywnej opinii nadzoru budowlanego.

Informacja na sesji 5 października przy budowie odcinka drugiej linii metra koło stacji Świętokrzyska osunęło się kilkaset metrów sześciennych gruntu. Ewakuowano dwa budynki. Na kilka godzin został wstrzymany ruch na ul. Marszałkowskiej. W czwartek ma odbyć się sesja Rady Warszawy, podczas której radni zapoznają się z informacją ratusza w sprawie sytuacji na budowie II linii metra.

PAP/ran