Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Gronkiewicz-Waltz na Grochowie. Za jej plecami protest

Warszawa

TVN24Prezydent rozmawia z mieszkanką Saskiej Kępy

Ubiegająca się o trzecią kadencję prezydenta Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz spotkała się w czwartek rano z mieszkańcami Grochowa. Zapowiadała kontynuację inwestycji, m.in. obwodnicy śródmiejskiej i dokończenie II linii metra. Pojawił się również temat hałasu ze Stadionu Narodowego. Radni PiS z kolei domagali się przebudowy ronda Wiatraczna.

Prezydent stolicy w okolicy ronda Wiatraczna rozmawiała z mieszkańcami Warszawy i przekazywała im mapę najważniejszych inwestycji do 2020 r.

Wśród najważniejszych zadań na ewentualną trzecią kadencję wymieniła dokończenie II linii metra oraz budowę obwodnicy śródmiejskiej od ronda Wiatraczna do ul. Radzymińskiej.

Czytaj więcej: II linia metra ma dojechać na Wolę i Targówek.

Pytania o hałaśliwy stadion

W rozmowach z mieszkańcami pojawił się również temat Stadionu Narodowego, hałaśliwego sąsiada Saskiej Kępy. Mieszkanka okolic areny zaproponowała ustawienie w niektórych miejscach ekranów wyciszających.

- To muszą być konsultacje, przy różnych decyzjach jedni są za, drudzy przeciw. Jeśli państwo się zorganizują w grupę i zaproponujecie ekrany, to rozpoczniemy o tym dyskusję - zaproponowała Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Prezydent poinstruowała mieszkankę: - Proszę napisać do mnie pismo i wyartykułować, czego potrzeba i gdzie - tłumaczyła Gronkiewicz-Waltz.

Protest za plecami

Podczas wizyty prezydent na rondzie pojawił się transparent z napisem: "Jak długo będziemy czekać na przebudowę ronda Wiatraczna i połączenie ul. Wiatracznej z Targówkiem. Obietnica Hanny Gronkiewicz-Waltz z 2006 r.". Jak pisze "Gazeta Stołeczna", rozwinęli go radni PiS.

- Pani prezydent, widząc nas, bagatelizowała sprawę, mówiła, że obwodnica powstanie - powiedział w rozmowie ze "Stołeczną" radny Marek Borkowski.

II tura z Sasinem

Gronkiewicz-Waltz spotka się w II turze wyborów prezydenta Warszawy z kandydatem PiS Jackiem Sasinem. Druga tura wyborów odbędzie się 30 listopada. Gronkiewicz-Waltz już zaproponowała przedwyborczą debatę swojemu konkurentowi.

- Jestem gotowa debatować na tematy ekonomiczne, społeczne i dotyczące kultury, edukacji. Właściwie na wszystkie możliwe dotyczące życia mieszkańców Warszawy ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania funduszy europejskich; jeżeli będziemy budować od ul. Radzymińskiej do ronda Wiatraczna obwodnicę, to bez środków unijnych byłoby ją niezwykle trudno wybudować - powiedziała Gronkiewicz-Waltz dziennikarzom.

Podkreśliła, że wykorzystała 8,5 mld zł ze środków unijnych i chciałaby tyle samo wykorzystać w kolejnej kadencji.

Ustalają szczegóły debaty

Pytana, czy jest odpowiedź od Sasina i termin debaty, odpowiedziała, że sztaby się spotykają i ma nadzieję, że do debaty dojdzie.

Sztaby kandydatów PiS i PO na prezydenta Warszawy nie porozumiały się w środę ws. szczegółów debaty. Kolejne spotkanie sztabów zaplanowano na czwartek.

PAP/bf/lulu