Gronkiewicz-Waltz: Miejmy nadzieję, że 2013 rok nie będzie gorszy

Warszawa

Marcin Gula / tvnwarszawa.plWarszawska Wigilia

Tradycyjne, wigilijne potrawy, wspólne kolędowanie i łamanie opłatkiem - na pl. Teatralnym w niedzielę odbyły się IX Warszawskie Spotkanie Wigilijne. Radości i pokoju życzyła warszawiakom prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz.W wigilijnym menu serwowanym na pl. Teatralnym znalazły się m.in. pierogi, barszcz czerwony, paszteciki, kapustą z grzybami i świąteczne ciastka. Jak poinformowali PAP przedstawiciele stołecznego ratusza, przygotowano 2 tys. takich zestawów. "Zrozumienia bliskich"

Gronkiewicz-Waltz życzyła warszawiakom, by, pomimo życiowych trudów, nie tracili nadziei.

- Żeby towarzyszył nam pokój, radość, zrozumienie bliskich – powiedziała prezydent. - Miejmy nadzieję, że 2013 rok przynajmniej nie będzie gorszy, a może będzie dużo zaskoczenia i okaże się lepszy niż mijający - dodała. Prezydent Warszawy łamała się opłatkiem i składała życzenia wielu osobom obecnym na pl. Teatralnym. Warszawiacy również rewanżowali się życzeniami, ściskając i całując Gronkiewicz-Waltz.

Ta podkreślała, że, niezależnie od pogody, spotkanie wigilijne co roku cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców stolicy. Wśród osób, które przyszły na pl. Teatralny, przeważali ludzi starsi, ale były także rodziny z dziećmi.

Chóry zapewniły świąteczną atmosferę

Na scenie ustawionej na placu występowały zespoły. Można było usłyszeć kolędy i pastorałki w wykonaniu m.in. Chóru Akademickiego oraz Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej, a także Warszawskiego Chóru Międzyuczelnianego. Najmłodsi mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych i własnoręcznie wykonać świąteczne kartki i ozdoby.

Related content

PAP, wp//mz