Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Gronkiewicz-Waltz już nie jest szefową warszawskiej PO. Halicki komisarzem

Warszawa

TV24Poseł Halicki nowym szefem stołecznych struktur

Oprócz dymisji wiceprezydentów, Hanna Gronkiewicz-Waltz ogłosiła na konferencji jeszcze jedną ważną decyzję. Poinformowała, że rezygnuje ze stanowiska szefowej warszawskich struktur Platformy Obywatelskiej. Jej miejsce zajmie poseł Andrzej Halicki.

Jak powiedziała, jej decyzja wynika z faktu, że chce poświęcić się wyłącznie badaniu kwestii reprywatyzacji. Zarząd PO rozwiązał jednocześnie całą stołeczną strukturę partii. Komisarzem warszawskiej Platformy został jeden z najbliższych współpracowników Schetyny.

- Szef regionu mazowieckiego Andrzej Halicki będzie komisarzem po rezygnacji pani prezydent Gronkiewicz-Waltz ze stanowiska szefa powiatowej struktury – powiedział na konferencji prasowej Grzegorz Schetyna.

- Będzie koordynował akcję i przygotowywał struktury warszawskie do wyborów wewnętrznych, które odbędą się w przyszłym roku – dodał szef partii.

PO "jak jedna pięść"

Schetyna podkreślił też, że Platforma Obywatelska będzie wspierać prezydent w jej każdej aktywności. - Pomożemy odszukać i zlikwidować wszystkie nieprawidłowości, które mogą funkcjonować w przestrzeni ratusza - zapewnił. - Dzisiaj jesteśmy w Platformie razem, jako jedna pięść - dodał.

Hanna Gronkiewicz-Waltz była szefową warszawskiej PO od 2013 roku.

Co ważne, prezydent stolicy pozostaje wiceszefową całej partii, które to stanowisko pełni od 2005 roku.

Dymisje w ratuszu

Po czwartkowym posiedzeniu zarządu PO, stanowiska w ratuszu tracą dwaj prezydenci: Jarosław Jóźwiak i Jacek Wojciechowicz. Ten pierwszy – jak poinformowała Gronkiewicz-Waltz – sam oddał się do jej dyspozycji w czwartek rano. Wojciechowicz natomiast został zwolniony, m.in. za słaby wynik realizacji inwestycji w stolicy.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT:

Dymisje w ratuszu
TVN24

PAP/kw/b