Gronkiewicz-Waltz dziękuje i zapowiada start w wyborach

Warszawa

- Bardzo dziękuję wszystkim mieszkańcom Warszawy - napisała w oświadczeniu Hanna Gronkiewicz-Waltz. W rozmowie z dziennikarzami dodała, że zamierza walczyć o trzecią kadencję na stanowisku prezydenta stolicy.

Podczas poniedziałkowego spotkania z dziennikarzami prezydent zapewniła, że przez cały rok będzie tak aktywna, jak ostatnio.

Gronkiewicz-Waltz wymieniła również plany na najbliższy rok: - Dokończenie centralnego odcinka II linii metra, skończenie projektu dalszej rozbudowy, budowanie szkół czy dokończenie budowy mieszkań komunalnych - to tylko niektóre z zaplanowanych inwestycji.

"Warszawiacy oczekują rozmowy i dialogu"

"To dla mnie wyraz szczególnego zaufania, ale także mocne zobowiązanie do jeszcze bardziej wytężonej pracy" - napisała z kolei w oświadczeniu, które opublikowała w poniedziałek rano.

Według Gronkiewicz-Waltz, dzięki niedzielnemu referendum miała okazję zdać relację mieszkańcom Warszawy ze zmian, które wdrożono w ciągu ostatnich 7 lat.

"Zrozumiałam też jednak, że Warszawiacy oczekują nie tylko wielkich inwestycji w infrastrukturę, ale także rozmowy i dialogu. Wiem, że tego było dotąd za mało i to udało się zmienić" - wyjaśnia.

Jak zapewnia prezydent, postara się nie zawieść oczekiwać wszystkich tych, którzy uwierzyli w te zmiany.

- "Zobaczymy się za rok w trakcie prawdziwych wyborów. A od jutra wracam do codziennej pracy nad naszym wielkim projektem: Zmieniamy Warszawę" - podsumowuje.

su/roody