Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Gronkiewicz-Waltz: 300 tysięcy złotych na sprzątanie Wisły

Warszawa

TVN24300 tys

300 tys
TVN24

- Dzięki suszy wysprzątamy dokładnie Wisłę. Już wywieźliśmy ponad 100 metrów sześciennych, czyli jakieś 50 kontenerów śmieci. Przeznaczymy 300 tysięcy złotych z rezerwy budżetowej na wyjęcie ciężkich konstrukcji z wody - zapowiada Hanna Gronkiewicz- Waltz.

- Niski stan wody to także okazja do wysprzątania Wisły – poinformowała prezydent Warszawy na konferencji prasowej. Jak dodała, Zarząd Mienia m.st. Warszawy już uprzątnął 100 metrów sześciennych najróżniejszych przeszkód z koryta rzeki. Strefę nadwodną na bieżąco sprząta Straż Brzegowa.

- Przeznaczymy 300 tysięcy złotych z rezerwy budżetowej na wyjęcie i śmieci, jakie Wisła odsłoniła tego lata - zapowiedziała Gronkiewicz- Waltz.

Jak podkreśliła, to, co odkryła Wisła podczas tegorocznej suszy, nie ma wartości historycznej. - To są na ogół śmieci - wagonik typowy dla górnictwa, stalowe elementy, ławka mostu Poniatowskiego i nie są to rzeczy wartościowe. Trzeba je wywieźć po to, żeby nie zaśmiecały dna Wisły - zapowiedziała prezydent - oceniła Gronkiewicz- Waltz.

Woda jest dobra

Podczas konferencji prezydent zapewniła także, że susza nie powoduje zagrożenia biologicznego dla wody, z której korzystają warszawiacy.

- Warszawa ma czystą wodę, możemy ją pić, nie ma żadnego zagrożenia - zapewniła Hanna Gronkiewicz- Waltz. Zaznaczyła jednak, żeby szczególnie uważać podczas wypoczynku nad wodą, bowiem tak niski poziom wody w Warszawie nie oznacza, że na całej swej szerokości Wisła jest tak samo płytka.

- Wisła jest nieprzewidywalna, dno ciągle się zmienia, a wiry i prąd jest silny – powiedziała Prezydent prosząc o rozwagę kąpiących się.

Czytaj więcej o rekordowo niskim poziomie Wisły:

Rekordowy niski poziom Wisły
TVN 24

kś/r