Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

Grodzisk Mazowiecki: zwłoki kobiety i mężczyzny w mieszkaniu

Najnowsze

archiwum TVN24Akcja policji (zdjęcie ilustracyjne)

W mieszkaniu w Grodzisku Mazowieckim policjanci znaleźli zwłoki z ranami postrzałowymi kobiety i mężczyzny. - Prowadzone jest śledztwo w kierunku zabójstwa - tłumaczy prokuratura.

Do zdarzenia doszło przy ul. 11 Listopada ok. godz. 15. Na miejsce wezwana została policja. - Mieliśmy tam interwencję. W mieszkaniu ujawniono zwłoki kobiety i mężczyzny – powiedział tvnwarszawa.pl asp. Sławomir Janowiec z komendy w Grodzisku Mazowieckim.

- Policję powiadomił syn kobiety i mężczyzny. Podczas oględzin na ich ciałach odnaleziono rany postrzałowe, a w mieszkaniu znajdowała się strzelba myśliwska. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jedna z osób zginęła od postrzału, przyczyny śmierci drugiej osoby nie są jednoznaczne - wyjaśnił w czwartek Michał Dziekański, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Jak dodaje, z relacji świadka, który znalazł zwłoki wynika, że mieszkanie było zamknięte od środka. - Zostało wszczęte śledztwo w kierunku zabójstwa. Kwalifikacja czynu to art. 148 par. 1 kodeksu karnego - zaznaczył prokurator.

"Rana postrzałowa"

Pierwszy informację o akcji podał portal grodzisknews.pl. Pojawiły się nawet doniesienia o strzelaninie.

– Przed godz. 15.00 nasze pogotowie w Grodzisku Mazowieckim zostało powiadomione o podejrzeniu samobójstwa dwóch starszych osób przy ul. 11 Listopada. Na miejsce zadysponowaliśmy zespół ratowniczy z lekarzem, który na miejscu stwierdził zgon dwóch starszych osób. Mężczyzna miał ranę postrzałową głowy, u kobiety wstępnie nie zauważono żadnych obrażeń – powiedział portalowi Wojciech Jóźwiak z Falck Medycyna.

ran,ło/sk

Źródło zdjęcia głównego: archiwum TVN24