"Przeskoczył przez ogrodzenie posesji i podpalił łódź"

Autor:
katke
Źródło:
tvnwarszawa.pl
KPP w Grodzisku MazowieckimPolicja zatrzymała 55-latka

Zarzut zniszczenia mienia usłyszał 55-latek zatrzymany przez grodziskich policjantów. - Mężczyzna wpadł tuż po wejściu na cudzą posesję i podpaleniu zaparkowanej tam łodzi. Swoim bezprawnym działaniem spowodował straty na kwotę 70 tysięcy złotych - przekazała rzeczniczka grodziskiej policji aspirant sztabowa Katarzyna Zych.

Zgłoszenie pożaru na jednej z grodziskich posesji dotarło do policjantów około 20.30. Na miejscu okazało się, że płonie zaparkowana tam łódź motorowa. Po zabezpieczeniu akcji gaśniczej, funkcjonariusze rozpoczęli ustalanie okoliczności pożaru. - Szybko okazało się, że może z nim mieć związek znany właścicielowi mężczyzna. Policjanci ruszyli na poszukiwanie podejrzanego. W niedalekiej odległości od miejsca zdarzenia zatrzymali 55-latka - opisała rzeczniczka.

Przeskoczył przez ogrodzenie i podpalił łódź

Policjantka wskazała, że podczas dalszych czynności dochodzeniowo-śledczych funkcjonariusze potwierdzili, że "zatrzymany przeskoczył przez ogrodzenie posesji i oblał łódź substancją, a następnie ją podpalił". - Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Mazowieckim, gdzie usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Właściciel wycenił wartość łodzi na 70 tysięcy złotych - wyliczyła Zych.

Decyzją prokuratora wobec 55-latka został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Popełnione przez niego przestępstwo zagrożone jest karą nawet pięciu lat pozbawienia wolności.

Czytaj także: Policja: zaczekał, aż matka zaśnie. Podpalił pokój i wyszedł

Zarzut usiłowania zabójstwa dla syna, który podpalił mieszkanie matki
Zarzut usiłowania zabójstwa dla syna, który podpalił mieszkanie matkiArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:katke

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KPP w Grodzisku Mazowieckim

Pozostałe wiadomości