39-latek zatrzymany. Policja znalazła u niego narkotyki i broń

Autor:
mg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Grodziska policja zatrzymała 39-latka

Policjanci z Grodziska Mazowieckiego na posesji należącej do 39-latka znaleźli kilkaset gramów narkotyków. Mężczyzna miał też broń długą i krótką oraz kilka sztuk amunicji, na które nie miał zezwolenia. Został zatrzymany.

W akcji brali udział policjanci z Grodziska Mazowieckiego, stołeczni kontrterroryści oraz przewodnik z psem służbowym, wyspecjalizowanym w poszukiwaniu narkotyków. Mundurowi ustalili miejsce, w którym może dochodzić do przestępstw i o punkt 6.00 weszli na jedną z posesji.

- Gdy tylko funkcjonariusze znaleźli się w środku budynku mieszkalnego, natychmiast skierowali się do kotłowni, gdzie w piecu znaleźli bryły białej substancji przygotowane do spalenia. Policjanci szybko wyjęli podejrzane przedmioty i dokonali przeszukania pozostałych pomieszczeń. W innych miejscach znaleźli jeszcze torbę foliową i kilka małych torebek z białym proszkiem - poinformowała Katarzyna Zych z grodziskiej policji.

Na posesji była także broń

Policja przekazała, że podczas dokładnego sprawdzania domu, budynku gospodarczego i garażu kryminalni znaleźli także broń długą i krótką oraz kilka sztuk amunicji. W mieszkaniu zabezpieczyli również banknoty o różnych nominałach oraz sprzęt komputerowy i telefony.

Ustalili, że wszystkie znalezione rzeczy mogą należeć do 39-letniego właściciela posesji, który został zatrzymany na miejscu. Mężczyzna nie posiadał zezwoleń na dwie jednostki broni palnej i amunicję do niej. Jak wskazuje policja, zatrzymany posiadał także niedozwolone substancje w domu, którymi miał handlować.

Funkcjonariusze na poczet przyszłych kar zabezpieczyli znalezione pieniądze i samochód mężczyzny.

Zarzuty i tymczasowy areszt

- Mężczyzna po doprowadzeniu do Prokuratury Rejonowej w Żyrardowie usłyszał zarzuty karne dotyczące udzielania narkotyków innym osobom w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych w postaci kilkuset gramów amfetaminy i kilku gramów mefedronu oraz posiadania bez wymaganych zezwoleń dwóch sztuk broni palnej i amunicji - przekazała Zych.

Na wniosek prokuratora sąd w Żyrardowie zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na trzy miesiące. Może grozić mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj także: Cztery kilogramy heroiny w walizce z podwójnym dnem. Tłumaczył, że przyjechał w celach turystycznych

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej znaleźli w bagażu ponad 4 kilogramy narkotyków
Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej znaleźli w bagażu ponad 4 kilogramy narkotykówIzba Administracji Skarbowej w Warszawie

Autor:mg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KPP Grodzisk Mazowiecki

Pozostałe wiadomości