Najnowsze

Karabiny, naboje i broń palna własnej konstrukcji. Trzy osoby zatrzymane

Najnowsze

Autor:
kz/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
KSP10 jednostek różnego rodzaju broni i 179 nabojów zabezpieczyli grodziscy kryminalni

10 sztuk różnego rodzaju broni i 179 nabojów znaleźli grodziscy kryminalni podczas przeszukania na dwóch posesjach. Zatrzymali trzy osoby. Prokurator postawił im zarzuty.

Jak informuje policja, funkcjonariusze prowadzili przeszukiwania w innej sprawie. W ich trakcie znaleźli siedem sztuk amunicji do broni palnej.

Broń

- 43-letnia właścicielka lokalu została zatrzymana do wyjaśnienia. Policjanci natychmiast sprawdzili także pozostałe pomieszczenia. Podczas dokładnej kontroli w innych budynkach zabezpieczyli także dwa karabiny i broń palną własnej konstrukcji. Szybko ustalili, że przedmioty te należą do 64-letniego mieszkańca tej posesji, który chwilę później także został zatrzymany - podaje Katarzyna Zych, oficer prasowy policji w Grodzisku Mazowieckim.

Jak dodaje, policjanci ustalili kolejny adres, gdzie mogło znajdować się więcej nielegalnej broni i amunicji.

10 jednostek różnego rodzaju broni i 179 nabojów zabezpieczyli grodziscy kryminalniKSP

- Tego samego dnia pojechali na teren powiatu płońskiego i po przeszukaniu pomieszczeń mieszkalnych oraz gospodarczych zabezpieczyli siedem jednostek długiej broni samodziałowej oraz 172 naboje do różnego rodzaju broni. Zatrzymali tam również 53-letniego właściciela znalezionych przedmiotów – mówi Zych.

Zarzuty

Zebrane przez policjantów materiały pozwoliły na przedstawienie w Prokuraturze Rejonowej w Grodzisku Mazowieckim całej zatrzymanej trójce zarzutów posiadania broni i amunicji bez wymaganych zezwoleń. Wobec kobiety i dwóch mężczyzn prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci policyjnych dozorów. Całej trójce grozi do ośmiu lat więzienia.

12 osób zostało zatrzymanych w związku z podejrzeniem udziału w grupie zajmującej się produkcją i handlem narkotykami na terenie Warszawy i powiatów ościennych:

Policjanci zatrzymali 12 osób podejrzanych o udział w grupie handlującej narkotykami
Policjanci zatrzymali 12 osób podejrzanych o udział w grupie handlującej narkotykami

Autor:kz/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KSP

Pozostałe wiadomości