Przygotuj się na:

JAK DOJECHAĆ NA CMENTARZE?

Na cmentarze we Wszystkich Świętych w Warszawie najlepiej dojechać komunikacją miejską. Ratusz przedstawił, jak i kiedy będą kurować linie cmentarne. Równocześnie urzędnicy zachęcają, aby groby najbliższych odwiedzić wcześniej.

Najnowsze

Kradzież kabla zatrzymała pociągi na stacji w Grodzisku Mazowieckim

Najnowsze

Autor:
dg
Źródło:
PAP
ShutterstockKradzież kabla zatrzymała pociągi na CMK (zdjęcie ilustracyjne)

W środę przez około półtorej godziny nie kursowały pociągi jeżdżące Centralną Magistralą Kolejową ze względu na usterkę urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Okazało się, że wywołała ją kradzież kabla.

"Dzisiaj o godzinie 15.30 na stacji Grodzisk Mazowiecki wystąpiła usterka komputera sterującego urządzeniami sterowania ruchem kolejowym. Wstrzymany został ruch pociągów kursujących przez Centralną Magistralę Kolejową, tj. na trasach: Warszawa – Kraków, Warszawa – Katowice" - poinformowała Magdalena Janus z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Na czas naprawy usterki wstrzymany był ruch pociągów przez stację. Zmiany w kursowaniu pociągów dotyczyły składów kursujących przez Centralną Magistralę Kolejową, tj. na trasach: Warszawa – Kraków, Warszawa – Katowice oraz z Krakowa i Katowic w stronę Warszawy, a także kursujących na trasach z Warszawy do Łodzi i z Warszawy do Częstochowy.

O godzinie 17.15 wznowiono ruch pociągów jadących z Warszawy do Krakowa i Katowic przez Centralną Magistralą Kolejową. Wcześniej, o godzinie 16.50 wznowiony został ruch pociągów jadących z Warszawy w stronę Łodzi i Częstochowy.

W kolejnym komunikacie kolejarze przekazali, że około godziny 17.30 przywrócono pełną przejezdność pociągów przez stację Grodzisk Mazowiecki. Przekazali również, że przyczyną usterki była kradzież kabla zasilającego urządzenia sterowania ruchem kolejowym.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy również o planowanym remoncie torów pomiędzy Dworcem Wschodnim a Wawrem:

PKP PLK zapowiadają remont torów między Dworcem Wschodnim i stacją Warszawa Wawer
PKP PLK zapowiadają remont torów między Dworcem Wschodnim i stacją Warszawa WawerTomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Autor:dg

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości