Najnowsze

Grodzisk: 400 litrów mieszanki kwasów wyciekło ze zbiornika

Najnowsze

targeoAkcja strażaków w Grodzisku Mazowieckim

Niebezpieczna substancja wyciekła na terenie jednej z firm w Grodzisku Mazowieckim. Interweniowała grupa chemiczna straży pożarnej, zebrano łącznie 400 litrów cieczy. Pierwszą informację otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Wyciek potwierdziła straż pożarna w Grodzisku Mazowieckim.

- Tuż przed godziną 24 dotarło do nas zgłoszenie o wycieku niebezpiecznej substancji na terenie jednej z firm przy Chrzanowskiej – mówi tvnwarszawa.pl młodszy brygadier Krzysztof Tryniszewski.

"Właściwości żrące"

Jak się dowiedzieliśmy, chodzi o zakład zajmujący się produkcją paszy. Strażacy pojechali na miejsce – okazało się, że z uszkodzonej instalacji technologicznej wyciekła mieszanina trzech rodzajów kwasów: mrówkowego, octowego i propionowego.

– To ciecz o właściwościach żrących mogąca powodować uszkodzenia oczu, skóry i podrażnienia układu oddechowego – wyjaśnia Tryniszewski.

Wezwano specjalistyczną grupę chemiczną ratowników z Warszawy. Łącznie na miejscu pracowały cztery jednostki i 21 strażaków. – Działania polegały na wykonaniu pomiarów, określeniu zagrożenia i wyznaczeniu strefy niebezpiecznej. Za pomocą pomp zebrano do zbiornika ciecz – około 400 litrów – relacjonuje strażak.

Jak podkreśla, nikt nie został poszkodowany. – Nie ma zagrożenia środowiska. Akcja trwała około sześciu godzin – mówi Tryniszewski.

ZOBACZ TEŻ PONIEDZIAŁKOWĄ AKCJĘ STRAŻAKÓW PRZY KOCHANOWSKIEGO:

[object Object]
Michał Konopka o akcji strażaków Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

ran/r

Źródło zdjęcia głównego: targeo

Pozostałe wiadomości