Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE RUCHU

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Granat eksplodował pod drzwiami. 41-latek z zarzutem usiłowania zabójstwa

Warszawa

Zatrzymanie w związku z wybuchem w Ursusieksp
wideo 2/3

41-letni mieszkaniec Pruszkowa, który podłożył ładunek wybuchowy w jednym z bloków w warszawskim Ursusie, usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa - poinformował w czwartek rzecznik komendanta stołecznego policji podkom. Sylwester Marczak.

Jak pisaliśmy wcześniej, jeszcze w środę wieczorem policjanci ze stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw zatrzymali 41-letniego mieszkańca Pruszkowa podejrzanego o podłożenie ładunku wybuchowego. W działaniach, które zakończyły się zatrzymaniem mężczyzny, brali udział także policjanci z komendy na Ochocie i w Pruszkowie i antyterroryści. Mężczyzna był wcześniej notowany w kartotekach policyjnych. W trakcie zatrzymania był zaskoczony i nie stawiał oporu. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje prokurator z Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej

Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o podłożenie ładunku w bloku #Ursus— Policja Warszawa (@Policja_KSP) 29 czerwca 2017

Wybuch w Ursusie

Do eksplozji doszło w środę rano, kilkanaście minut po ewakuacji budynku przy ulicy Sosnkowskiego, w czasie gdy granatem zajmowali się pirotechnicy. Jeden z mieszkańców znalazł go wcześniej na swojej wycieraczce.

W wybuchu nikt nie został ranny.

Mieszkańcy bloku twierdzą, że to nie pierwszy granat przed tym mieszkaniem. Powiedział nam o tym jeden z lokatorów. W rozmowie z nami pan Zdzisław [imię zmienione - red.] przyznał, że w grudniu zeszłego roku miała miejsce podobna sytuacja.

ran/r/md/PAP