"Grali bez jaj. Tak, jakby chcieli zwolnić Bosa"

Warszawa

| Newspixfot. TVN24

- Nie mogę jako prezes wpaść w marazm bezradności. Moi zawodnicy wyszli na mecz z Zagłębiem bez jaj. Tak, jakby chcieli Bosa zwolnić - mówi w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" właściciel Polonii Warszawa Józef Wojciechowski. "Czarne Koszule" mają już nowego trenera. Został nim Piotr Stokowiec.

Theo Bos został zwolniony po niedzielnym meczu z Zagłębiem Lubin, które Polonia przegrała 0:1. Holenderski szkoleniowiec prowadził zespół z Warszawy zaledwie w trzech meczach Ekstraklasy.

- Nie jest to moja decyzja. Podjął ją członek Rady Nadzorczej Jerzy Klockowski. Zapytałem go, co by zrobił. On powiedział, że pożegnałby Holendrów. Więc tak zrobię - tłumaczy Józef Wojciechowski, który odkąd przejął Polonię w 2006 roku, zwolnił już 14 trenerów.

Prezes Polonii przyznał, że stracił nadzieję na awans do europejskich pucharów:

- Puchary nam już przepadły, jesteśmy zaraz nad strefą spadkową. Robiłem, co mogłem, by to zmienić. Rozmawiałem ze sztabem szkoleniowym, próbowałem ich natchnąć. Efekt był taki, że Jodłowiec zagrał jako ofensywny pomocnik i rozwaliła się obrona - wyznał Wojciechowski.

Stokowiec do końca sezonu?

Nowym trenerem Polonii został Piotr Stokowiec. Niegdyś piłkarz Czarnych Koszul, ostatnio pełnił w klubie funkcję asystenta trenera.

Czy zagrzeje na dłużej miejsce na ławie trenerskiej u Wojciechowskiego? Może nie mieć łatwo. Miał opinię piłkarza kontrowersyjnego. Kibice KSZO Ostrowiec Świętokrzyski do tej pory obarczają go o wzajemne skłócenie drużyny i wywołanie w niej buntu przeciwko władzom klubu, co według nich pośrednio było przyczyną spadku z ekstraklasy ostrowieckiej jedenastki w sezonie 2002/2003.

Czytaj też na tvn24.pl

tvn24/mj/tr//ran