Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Grają na Legii i Narodowym. Zamkną most Poniatowskiego

Warszawa

Maciej Czerski /tvnwarszawa.plStadion Narodowy

Gdy na Stadionie Narodowym skończy się niedzielny mecz gwiazd Polski i Ukrainy, na Legii właśnie zaczynać się będzie spotkanie z Jagiellonią. Równocześnie zamknięte będą most Poniatowskiego i Trasa Łazienkowska, a utrudnień można się spodziewać na objazdach tej ostatniej.

To będzie trudne popołudnie, które śmiało można nazwać testem dla całego miasta. W samym centrum zamieszania będą dwa stadiony, które przyciągną jednego dnia tysiące kibiców. Utrudnienia są pewne.

Gwiazdy na Narodowym

Zacznie się od Stadionu Narodowego, gdzie zaplanowano Mecz Obu Narodów, czyli pojedynek gwiazd z Polski i Ukrainy. Bramy areny Euro 2012 otworzą się już ok. godz. 13, więc kibice będą zapewne masowo zjeżdżali na Pragę Południe.

Muszą jednak zapomnieć o parkowaniu przy Wybrzeżu Szczecińskim, w al. Zielenieckiej, przy Sokolej, a przede wszystkim w Al. Jerozolimskich, al. Poniatowskiego i Waszyngtona pomiędzy Muzeum Wojska Polskiego a Kinową.

Już od godz. 12 kierowcy nie wjadą też Francuską na Saską Kępę i na al. Zieleniecką.

Kibice na objazdach

Gdy kibice będą bawić się podczas czterogodzinnej imprezy, której zwieńczeniem jest mecz gwiazd, na stadion przy ul. Łazienkowskiej zaczną zjeżdżać fani Legii. Stołeczna drużyna gra w niedzielę o 17 z Jagiellonią ważny mecz w drodze po tytuł mistrzowski. Można się więc spodziewać tłumów, tym bardziej, że bilety sprzedawno po obniżonej cenie.

A to oznacza, że do uturdnień związanych z frezowaniem trasy Łazienkowskiej dojdą te związane z meczem. Z pewnością zakorkuje się Wisłostrada i sama trasa na przejezdnym odcinku.

Co gorsza, autobusy, które normalnie jadą trasą, a w czasie remontu objazdem, zostaną skierowane na objazd objazdu.

Objazd bez mostu

Gdy tylko na Łazienkowskiej zabrzmi pierwszy gwizdek, na Narodowym impreza będzie się kończyć. Na godzinę 17 drogowcy zaplanowali zamknięcie mostu Poniatowskiego, którym teoretycznie prowadzi objazd remontowanej trasy Łazienkowskiej - co to oznacza dla kierowców, nie trzeba nawet tłumaczyć.

W związku z imprezą na Stadionie Narodowym Zarząd Transportu Miejskiego wprowadzi tez liczne zmiany w kursowaniu tramwajów i autobusów podzielone na etapy.

SPRAWDŹ JAKIE ZMIANY ZAPLANOWANO W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

ran/roody