Graffiti "na legalu"

Warszawa

| NBC News, tvn24.pl, Reuters, BBCfot

Grafficiarze już mogą szykować puszki z farbami. Zarząd Dróg Miejskich opublikował właśnie listę miejsc, gdzie "na legalu" będą mogli podzielić się z warszawiakami swoimi umiejętnościami. Festiwal Graffiti rozpocznie się pod koniec kwietnia.

W tym roku "malarzy ściennych" zobaczymy na:

Rondzie Sedlaczka - na podporach wiaduktu Trasy Łazienkowskiej od ulicy Łazienkowskiej po Zamek Ujazdowski, Rondzie Tybetu - podpory wiaduktu alei Prymasa TysiącleciaTrasie Łazienkowskiej - mur oporowy przy Czerniakowskiej, Ulicy Globusowej - mury oporowe zagłębienia ulicy Globusowej.

To ostatnie miejsce zmieni swój status z "3graffiti" na "Obiekt Festiwalowy". Co to oznacza? Dotychczasowe malunki amatorów nie spodobały się okolicznym mieszkańcom, więc zostaną zamalowane. - Aby nie odbierać jednak tego miejsca grafficiarzom przeznaczamy je pod festiwal – informuje ZDM.

ZDM rozważa także możliwość użyczenia części ścian pod wiaduktem PKP Włochy.

Urzędnicy przypominają także, że zanim rozpocznie się malowanie, trzeba do 31 marca zgłosić się do Zarządu Dróg Miejskich. Wraz ze zgłoszeniem należy dostarczyć wstępny projekt obrazu.

Festiwal Graffiti po raz trzeci

Prace nie mogą nieść treści wulgarnych, dyskryminujących kogokolwiek oraz komercyjnych.

To już trzecia edycja Festiwalu Graffiti na obiektach ZDM. Do tej pory malunki pojawiły się m.in.: na rondzie Tybetu, Galerii Sedlaczka czy Galerii Osobowości na przystankach GUS. W tym roku Festiwal Graffiti będzie trwać od 26 kwietnia do 28 sierpnia.

par/roody