Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Gra komputerowa promuje unijne fundusze

Warszawa

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Mazowsze przy pomocy gry komputerowej chwali się funduszami unijnymi, które udało się zdobyć na modernizację teatrów czy muzeów. Gra "Mazowsze: pogoń w czasie" jest dostępna za darmo.

Unijne fundusze promują wirtualne postacieprzewodniczka Felicja, jej koci towarzysz Albert i złowieszczy zegarmistrz Kristoffer. Wszystko okraszone niezwykłą podróżą w czasie.

Felicja podarowała dziadkowi zegarek, który jak się później okaże został zakupiony od złowieszczego zegarmistrza. Jego cel to przejęcie władzy nad światem, zmieniający przy tym bieg historii.

Dziewczyna wraz ze swoim kotem, muszą przenieść się w czasie, aby powstrzymać zegarmistrza.

Pobierz bezpłatnie

Wraz z główną bohaterką odwiedzamy 12 różnych lokalizacji na Mazowszu – w Warszawie jest to Muzeum Ordynariatu Wojska Polskiego i Teatr Powszechny. Dowiemy się, jak odwiedzane miejsca wyglądały nawet kilkadziesiąt lat temu, a jak wyglądają teraz. Wszystkiemu towarzyszy wiele zagadek, które trzeba rozwiązać.

Grę można pobrać bezpłatnie. Za jej realizację odpowiada warszawska firma Nitreal Games, znana ze swojego poprzedniego projektu – gry "Misja Bielany warszawskie".

Był serial, teraz gra

W wydanej grze komputerowej Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych zrobiła przegląd inwestycji, które zostały zrealizowane dzięki funduszom z Brukseli.

To już druga multimedialna akcja promocyjna jednostki. Kilka tygodni temu rozpoczęła się emisja serialu "Unia serc". W 12 odcinkach został ukazane perypetie młodych mieszkańców Mazowsza. Na jej tle przedstawiony jest proces ubiegania się o unijne dotacje oraz wpływ europejskich pieniędzy na rozwój Mazowsza.

Tutaj obejrzysz serial.

bf