Gospodarska wizyta premiera. "Nie boicie się, że zdewastują?"

Warszawa

Tomasz Zieliński/ tvnwarszawa.plPremier na stacji Warszawa Stadion

Premier Donald Tusk sprawdzał stan przygotowań Warszawy do Euro. Wizyta nie była długa. Szef rządu wziął udział w testowym przejeżdzie pociągu ze stacji Stadion na Lotnisko Chopina. Wcześniej złożył podpis na lokomotywie w barwach naszego kraju.Warszawa jest przedostatnim miastem, które premier Donald Tusk odwiedział w ramach przeglądu przygotowań miast gospodarzy mistrzostw Euro 2012.Inauguracja lokomotywy

W stolicy zjawił się przed godziną 11:00. Na stacji kolejowej Warszawa Stadion wziął udział w inauguracji lokomotyw PKP w barwach reprezentacji, które wystąpią w turnieju. - Premier złożył swój podpis na lokomotywie w barwach naszego kraju. Później swoje podpisy złożyli tez mieszkańcy - powiedziała Małgorzata Telmińska, reporterka TVN24.

Pojechali na lotnisko

Na koniec szef rządu wspólnie z wiceprezydentem Warszawy Jackiem Wojciechowiczem wsiadł do pociągu SKM, który wyruszył w testową podróż ze stacji Stadion na lotnisko Chopina.

- Nie boicie się, że wam zdewastują te pociągi? - dopytywał premier. Urzędnicy zapewniali, że Straż Ochrony Kolei będzie pilnować nowoczesnych składów przed wandalami.

W ślad za pociągiem z dygnitarzami, w kolorowej paradzie, ruszyło kilka lokomotyw w barwach drużyn Euro 2012.

Related content

bf/b

Premier w SKM
TVN24