Przygotuj się na:

Protest, koncert i dwa biegi. Objazdy i zakazy parkowania

Weekendowe utrudnienia rozpoczną się od piątkowego protestu klimatycznego. Kierowcy powinni też przygotować się na zmiany w parkowaniu związane z sobotnim koncertem kolęd na placu Zamkowym. Na Bielanach odbędą się w niedzielę dwa biegi. Spowoduje to zamknięcie części ulic.

  "Gosia" z Warszawy, "Sławek" z Torunia. CBŚP uderza w agencje towarzyskie

  TVN Warszawa

  CBŚP rozbiło grupy "Gosi" i "Sławka"CBŚP
  wideo 2/4

  Centralne Biuro Śledcze Policji zlikwidowało agencje towarzyskie między innymi w Warszawie. Zatrzymano 11 osób.

  W Warszawie policjanci zatrzymali w miniony weekend siedem osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Z ustaleń śledczych wynika, że członkowie "grupy Gosi" zajmowali się werbowaniem i zmuszaniem kobiet, przy użyciu gróźb i przemocy fizycznej, do świadczenia usług seksualnych.

  Wśród zatrzymanych jest dwoje podejrzanych o kierowanie grupą.

  To samo miejsce, ta sama działalność

  Agencja towarzyska działała pod przykrywką restauracji w miejscu innej agencji zlikwidowanej przez tych samych funkcjonariuszy jesienią 2016 roku. Śledczy ustalili wtedy, że w kilkusetmetrowej willi "zatrudnione" były nie tylko Polki, ale także kobiety z innych państw. "Klienci" za zabawę w tym obiekcie płacili nawet po kilkadziesiąt tysięcy złotych. Zyski prowadzących agencję sięgały setek tysięcy złotych miesięcznie.

  Tym razem podczas prowadzonych czynności zabezpieczono na poczet przyszłych kar między innymi biżuterię, markowe zegarki i znaczne kwoty pieniędzy.

  Czwórce zatrzymanych przedstawiono zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, a pozostałym - udziału w tej grupie. Wszyscy usłyszeli również zarzuty czerpania korzyści z nierządu. Dowody pozwoliły na tymczasowe aresztowanie przez sąd pięciu osób podejrzanych.

  Akcja w Toruniu

  Jak informuje CBŚP, działania zostały przeprowadzone również w Toruniu. Policjanci uderzyli w grupę, o kierowanie którą podejrzewany jest obywatel Ukrainy o pseudonimie "Sławek". Z ustaleń śledczych wynikało, że jej członkowie specjalizowali się w prowadzeniu agencji towarzyskiej. Trop prowadził do jednego z barów w centrum miasta, gdzie na piętrze budynku działała agencja.

  Akcja została przeprowadzona w sobotni wieczór. Policjantów z CBŚP wsparli antyterroryści. Zlikwidowano agencję towarzyską, zatrzymano cztery osoby, następnie przeszukano ich domy, samochody oraz inne użytkowane przez nich obiekty. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli samochód oraz pieniądze, o łącznej wartości około 100 tys. złotych.

  Zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i czerpania korzyści z nierządu. Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące wszystkich zatrzymanych.

  Śledztwo jest w początkowej fazie, ustalane są dokładnie szczegóły procederu, m.in. od kiedy agencja działała oraz kto czerpał korzyści z nierządu innych. Śledczy ustalają także majątek należący faktycznie do podejrzanych, w celu pozbawienia ich mienia zgromadzonego w trakcie prowadzenia niezgodnej z prawej działalności.

  CBŚP/r