MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Górnik wybił "oczko" z głowy Mistrz nie dla Polonii?

Warszawa

Czesław Michniewicz obiecał "oczko" - 21 punktów w siedmiu meczach do końca sezonu. Kompletu już nie zgarnie - Czarne Koszule przegrały w Zabrzu z Górnikiem 0:1. Stołeczna drużyna żegna się też z marzeniami o mistrzostwie Polski.

W niedzielnym debiucie trenera Michniewicza Polonia zagrała najlepszy mecz w sezonie i rozbiła przy Konwiktorskiej wrocławski Śląsk. Dodatkowo, na spotkanie z Górnikiem wrócił najlepszy strzelec zespołu (10 goli) - Edgar Cani. Kibice uwierzyli, że obiecane "oczko" i mistrzostwo są w zasięgu.Szanse Caniego

Pierwsza połowa meczu w Zabrzu stała na bardzo niskim poziomie. Warta odnotowania była tylko sytuacja z 44. minuty. Górnik rozegrał akcję w trójkącie, a piłka trafiła do 19-letniego Arkadiusza Milika. Zawodnik, który w poprzedniej kolejce wbił dwa gole Koronie, znalazł się sam na sam z Sebastianem Przyrowskim. Strzelił jednak za lekko, prosto w bramkarza Polonii. Cani wszedł na boisko w drugiej połowie i rozruszał szeregi gości. Miał dwie znakomite sytuacje. Najpierw dostał dokładne podanie od Gruzina Dwaliszwiliego, ale jego strzał głową z dwóch metrów jakimś cudem obronił Łukasz Skorupski. Potem wyszedł sam na sam z golkiperem Górnika, podciął nad nim piłkę, ale ta przeleciała obok słupka.Słupek na koniec

Losy meczu rozstrzygnęły się w 74. minucie. Zawiniła obrona gości, która przepuściła dośrodkowanie z rzutu rożnego Mariusza Przybylskiego i stojącemu na linii bramkowej Adamowi Danchowi wystarczyło tylko dostawić do piłki nogę. W samej końcówce z dystansu uderzył Czech Pavel Sultes, ale Górnika uratował słupek. Trzy punkty zostały na Śląsku. Ekipa Adama Nawałki ma 35 punktów i jest na siódmym miejscu. Polonia jest piąta i do prowadzącej Legii traci cztery punkty. Szkopuł w tym, że cała czołówka ma jeszcze przed sobą mecze 25. kolejki.Górnik Zabrze - Polonia Warszawa 1:0 (0:0)Bramki: 1:0 Adam Danch (74)Górnik Zabrze: Łukasz Skorupski - Michael Bemben (76. Adam Marciniak), Adam Danch, Ołeksandr Szeweluchin, Mariusz Magiera - Paweł Olkowski, Mariusz Przybylski, Aleksander Kwiek, Michał Pazdan, Prejuce Nakoulma (80. Marcin Wodecki) - Arkadiusz Milik (67. Michał Zieliński)Polonia Warszawa: Sebastian Przyrowski - Marcin Baszczyński, Tomasz Jodłowiec, Adam Kokoszka, Maciej Sadlok - Bruno Coutinho, Łukasz Piątek (78. Łukasz Teodorczyk), Robert Jeż (46. Edgar Cani), Łukasz Trałka, Paweł Wszołek (46. Pavel Sultes) - Władimir Dwaliszwili