Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Gorące lato w liniach turystycznych

Warszawa

fot. TVN Warszawa

Rekordowy sezon pod względem liczby pasażerów zanotowały Warszawskie Linie Turystyczne. Z przejazdów omnibusem konnym, czy rejsów tramwajem wodnym skorzystało w sumie prawie 80 tys. pasażerów.

Według danych Zarządu Transportu w tym roku z WLT skorzystało 78 tysięcy biletów. To o 11 proc. więcej niż w roku ubiegłym.

Dobra pogoda

Wpływ na tak dużą frekwencję, oprócz bogatej oferty (statki, promy i omnibus konny) miała niewątpliwie sprzyjająca aura. W tym roku bez większych przeszkód udało się zrealizować większość zaplanowanych kursów, czyli 4682.

Promy najpopularniejsze

Największym zainteresowaniem cieszyły się darmowe promy kursujące pomiędzy brzegami Wisły na wysokości Nowodworów, Podzamcza i Cypla Czerniakowskiego. Z możliwości przeprawy przez rzekę "Pliszką", "Słonką" i "Turkawką" skorzystało aż 57 050 osób.

14 241 pasażerów zdecydowało się na wycieczkę tramwajem wodnym "Wars".

Popularne były również rejsy do Serocka. Na wycieczkę "Zefirem" po Zalewie Zegrzyńskim wybrało się w tym roku 4 179 osób.

Z wycieczek zabytkowym konnym omnibusem skorzystało natomiast 2 640 osób.

mjc/roody