Przygotuj się na:

ZMIANY W SĄSIEDZTWIE CMENTARZY

Ze względu na Dzień Wszystkich Świętych w najbliższy weekend zmieni się organizacja ruchu w pobliżu stołecznych cmentarzy. Na wielu ulicach priorytet będzie miała komunikacja miejska, a na części z nich powstaną parkingi.

Google otworzy w Warszawie nowoczesne centrum dla startupów

Najnowsze

GoogleGoogle Campus Warszawa to inicjatywa Google w ramach programu innowacyjności 
i przedsiębiorczości

Eric Schmidt, dyrektor wykonawczy Google spotkał się we wtorek z premierem Donaldem Tuskiem. Rozmowa dotyczyła uruchomienia w Warszawie Google Campus, nowoczesnego ośrodka dla startupów technologicznych. Warszawski Campus zostanie otwarty w pierwszej połowie 2015 r. i będzie trzecim takim ośrodkiem na świecie, po Londynie i Tel Avivie.

Campus Warszawa to jedno z działań Google w ramach ogłoszonego dzisiaj programu wsparcia innowacyjności i przedsiębiorczości w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Rozwój innowacyjności

- Jesteśmy dumni z tego, że społeczność startupowa tak dynamicznie rozwija się w Polsce, a także tutaj, w Warszawie. Mamy nadzieję, że warszawski Campus pomoże w rozwoju technologicznych przedsiębiorstw, wzmocni ekosystem startupów i zachęci do rozwoju innowacyjności w Polsce - powiedział Eric Schmidt, prezes Google.

W styczniu 2013 r. Google uruchomił w Krakowie program Google for Entreprenurs. W kwietniu br. Google nawiązał również współpracę 
z Uniwersytetem Warszawskim, który dzięki grantowi w wysokości 1 mln doalrów uruchomił Digital Economy Lab, interdyscyplinarny ośrodek badawczy zajmujący się badaniami nad gospodarką cyfrową i budowaniem nowoczesnych kompetencji cyfrowych Polaków.

New Europe 100

Dzisiaj firma Google ogłosiła również, wraz z Res Publiką oraz Funduszem Wyszehradzkim 
i dziennikiem Financial Times, kampanię New Europe 100 Challengers, która ma na celu wyłonienie setki inspirujących innowatorów, którzy zmieniają oblicze Europy Środkowo-Wschodniej.

Eric Schmidt odwiedził Polskę w związku z obchodami 25-lecia wolnej Polski. Była to jego pierwsza wizyta w Polsce.

Google jest obecne w Polsce od 2006 r. Obecnie posiada w Polsce 3 biura, w których zatrudnia niemal 500 osób. Biuro w Warszawie zatrudnia pracowników zajmujących się przede wszystkim sprzedażą usług, marketingiem czy komunikacją, jak również inżynierów centrum badawczo-rozwojowego. Biuro we Wrocławiu jest jednym z największych biur wsparcia i obsługi klienta 
na obszarze Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Biuro w Krakowie zatrudnia blisko 200 inżynierów, współuczestniczących w globalnych projektach technologicznych.

Były prezes

Eric Schmidt dołączył do Google'a w 2001 roku. Jako dyrektor wykonawczy jest odpowiedzialny za zewnętrzną politykę Google'a - nawiązywanie współpracy i szerokich kontaktów biznesowych, współpracę z instytucjami państwowymi oraz innowacyjność w zakresie technologii.

W latach 2001-2011 Eric Schmidt był prezesem zarządu Google'a i wraz z założycielami, Sergeyem Brinem i Larrym Page’em, nadzorował strategię technologiczną i biznesową firmy.

CZYTAJ TEŻ NA TVN24BIS.PL

ToL//gry

Źródło zdjęcia głównego: Google