Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Godzinny flirt między Łodzią a Warszawą. Bilet za 24 złote

Warszawa

um / twitterRuszają weekendowe połączenia

Ruszają weekendowe połączenia pomiędzy Łodzią a Warszawą. Podróżni kolei w godzinę mają dostać się do stolicy. Bilet kolejowy będzie jednocześnie czasowym biletem na komunikację miejską.

Jak informują urzędnicy, od 13 marca Łódzka Kolej Aglomeracyjna rozpoczyna stałe połączenia na trasie Łódź Kaliska – Łódź Widzew - Warszawa Wschodnia – Łódź Kaliska.

Pasażerów wozić będą dwa pociągi flirt, które mogą rozpędzić się do 160 km/h. Składy będą wyposażone m.in. w bezpłatny dostęp do Wi-Fi, gniazdka elektryczne pod każdym fotelem, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i uchwyty do przewozu rowerów.

Dwa razy dziennie

Pociągi kursować będą w każdą sobotę i niedzielę. Ze stacji Łódź Widzew będą odjeżdżać o godz. 8.25 i 16.01, a z Warszawy Centralnej o 13.15 i 19.45. Mają pokonać trasę między miastami w czasie 62 minut. Cena biletu - w jedną stronę to 24 złote.

Kolejnym udogodnieniem dla pasażerów będzie honorowanie biletów kolejowych w komunikacji miejskiej w Warszawie i Łodzi.

Długopisem wpisać datę

- Pasażer w momencie przyjazdu do Warszawy na Dworzec Centralny będzie miał godzinę (od rozkładowego przyjazdu pociągu) na skorzystanie ze środka komunikacji miejskiej. Kiedy do niego wejdzie na odwrocie biletu będzie musiał wpisać aktualną godzinę i z takim biletem będzie mógł podróżować po stolicy przez 75 minut - wyjaśnia Igor Krajnow, rzecznik ZTM.

Na podobnych warunkach - przez godzinę - przejedzie komunikacją miejską pasażer w Łodzi.

su//ec