Najnowsze

Gocław spiera się o market. Wytną drzewa, zagrożą bazarkowi?

Najnowsze

W tym miejscu powstanie dyskont
Lech Marcinczak/tvnwarszawa.plW tym miejscu powstanie dyskont

Przy skrzyżowaniu gen. Bora-Komorowskiego i gen. Fieldorfa „Nila” powstanie kolejny w promieniu kilkuset metrów market. Zostanie zbudowany na miejscu dawnego parkingu dla mieszkańców i kosztem 11 drzew.

W tym rejonie Gocławia działa już kilka dużych sklepów. Teraz dołączy do nich popularny niemiecki dyskont, który zostanie zbudowany na parkingu tuż przy ulicy gen. Bora-Komorowskiego i Janika – to mała uliczka wjazdowa. Teren został już ogrodzony, choć nadal stoją tam pojedyncze samochody.

Aby postawić dyskont, inwestor wytnie 11 drzew (jedno z nich o obwodzie pnia powyżej 1,5 metra) i krzewów, w związku "z kolizją planowej inwestycji budowlanej z zielenią (…)". Urzędnicy z Pragi Południe wyrazili na to zgodę, a inwestor będzie musiał zapłacić za wycinkę ponad 300 tysięcy złotych.

Radny pyta

O sprawie poinformował w mediach społecznościowych radny Dariusz Lasocki. Napisał nawet interpelację do burmistrza. Zwrócił uwagę, że budowa nowego sklepu może zagrozić mniejszym sklepikom i bazarowi przy pętli na Bora-Komorowskiego.

Zapytał także, czy decyzja o postawieniu sklepu i wycince drzew była konsultowana z mieszkańcami. - Nie jesteśmy przeciwko komukolwiek czy czemukolwiek. Jesteśmy za ochroną zieleni, miejscami pracy i miejscami gdzie codziennie robimy zakupy – napisał radny na portalu społecznościowym.

Decyzja o wycince została już jednak podjęta i budowa dyskontu wygląda na przesądzoną.

jb/r

Pozostałe wiadomości