Główny wykonawca Stadionu Narodowego do likwidacji

Warszawa

fot. Maciej Wężyk/tvnwarszawa.plStadion Narodowy

Hydrobudowa Polska, jeden z głównych wykonawców Stadionu Narodowego, ogłosiła dziś, że zmienia tryb postępowania upadłościowego z układowego na likwidacyjny. Oznacza to, że zarząd firmy nie liczy już na to, że spółka wyjdzie na prostą.

Na początku czerwca Hydrobudowa złożyła wniosek o upadłość układową, czyli taką która zakłada możliwość kontynuowania działalności.

Teraz zarząd firmy doszedł jednak do wniosku, że dalsze funkcjonowanie spółki nie jest możliwe i zdecydował się na upadłość likwidacyjną. Wniosek zarządu Hydrobudowy ws. zmiany typu postępowania upadłościowego został złożony w poniedziałek do Sądu Rejonowego Poznań - Stare Miasto.

Jak poinformowała Hydrobudowa w poniedziałkowym komunikacie, decyzja jest spowodowana m.in.: sytuacją finansową spółki, brakiem wpływów z realizacji kontraktów zawartych przez spółkę, stanem i wartością wolnego od obciążeń majątku spółki oraz brakiem możliwości kontynuowania działalności produkcyjnej.

W komunikacie napisano: na skutek wypowiadanych umów kredytowych, zajęcia rachunków bankowych będących skutkiem udzielanych poręczeń oraz przedłużających się negocjacji prowadzonych przez spółkę matkę ze wspólnymi wierzycielami spółek z grupy kapitałowej, Hydrobudowa Polska utraciła całkowicie płynność finansową, a łączna kwota nieuregulowanych zobowiązań spółki powstałych od momentu ogłoszenia upadłości z możliwością zawarcia układu wzrosła do 75 milionów złotych.

Hydrobudowa zajmuje się kompleksową realizacją inwestycji budownictwa technologicznego, hydrotechnicznego, obiektów ochrony środowiska i wodno-kanalizacyjnych. Konsorcjum Hydrobudowa-PBG-Alpine było głównym wykonawcą Stadionu Narodowego.

Czytaj też na tvn24.pl

zś//bgr//tvn24.pl/PAP