Gimnazjum do przeprowadzki? Szkoła protestuje, radni zdecydują

Warszawa

PAP/Bartłomiej ZborowskiGimnazjum chce zostać na Twardej

Prestiżowe gimnazjum ze Śródmieścia musi szykować się do przeprowadzki. Wszystko wskazuje na to, że - mimo protestu - od 2015 zostanie przeniesione na Mokotów - pisze "Życie Warszawy".

Dzielnica Śródmieście planuje przenieść Gimnazjum Dwujęzyczne nr 42 z ul. Twardej 8/12 w Śródmieściu do wyremontowanego budynku po byłej zawodówce przy ul. Żywnego 25. Powodem są roszczenia do gruntów - informuje "ŻW".

Decyzja należy do radnych

Gazeta podkreśla, że uczniowie, nauczyciele i absolwenci nie chcą przenosin. Powstała petycja do władz miasta, pod którą podpisało się ponad 1000 osób. Zwracają uwagę, że obecna lokalizacja jest jej mocnym atutem.

Dzielnica z kolei przekonuje, że zrobiła wszystko, by do przeprowadzki nie doszło. – W sprawę zaangażowana była prezydent miasta i miejskie Biuro Edukacji. Szukaliśmy lokalizacji w Śródmieściu, ale nie ma takiej możliwości – powiedziała dziennikarzom "Życia Warszawy" Urszula Majewska, rzeczniczka dzielnicy.

Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie Rada Warszawy.

Najlepsi uczniowie

Uczniowie z Twardej osiągają jedne z najlepszych wyników w Warszawie na egzaminach końcowych. Jej absolwenci dostają się do najlepszych ogólniaków - pisze "ŻW".

//mz