Gęsty dym w szpitalu. Paliło się... łóżko pacjenta

Warszawa

Na miejscu pracowała straż pożarna

Akcja strażaków w pruszkowskim szpitalu. Na jednym z łóżek doszło do zaprószenia ognia. Poszkodowany został pacjent. Pierwszą informację otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Około godz. 3 nad ranem pruszkowska straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze w szpitalu przy ulicy Warsztatowej. - Doszło do zaprószenia ognia na szpitalnym łóżku - tłumaczył st. kpt. Karol Kroć, rzecznik jednostki.

Jak powiedział nam strażak, jeden z pacjentów został poszkodowany. - Na miejscu panowało duże zadymienie z materaca i pościeli. Pacjent, który prawdopodobnie leżał na łóżku, ma lekkie poparzenia i został podtruty dymem - wyjaśnił. Dodał, że rannemu pierwszej pomocy udzielił personel szpitala. - Akcja trwała godzinę, na miejscu były cztery zastępy, ale tylko dwa brały udział w akcji. Sala, w której doszło do pożaru, znajdowała się na drugim piętrze, musieliśmy użyć drabiny - relacjonował st. kpt. Kroć. 11 pacjentów trzeba było przenieść na inny oddział szpitalny. - Na szczęście pożar nie rozwinął się - podsumował rzecznik.

Na razie nie są znane okoliczności zaprószenia ognia.

Czytaj też na Kontakt 24

kab//tka