Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

"Generuje liczne kolizje". Niebezpieczne skrzyżowanie do przebudowy

Warszawa

tvnwarszawa.plNiebezpieczne skrzyżowanie na Ursynowie

Ogromne korki i częste stłuczki. Mieszkańcy Ursynowa od lat domagają się wydzielenia lewoskrętu na jednym z najniebezpieczniejszych skrzyżowań w al. KEN. Zarząd Dróg Miejskich obiecuje, że jeszcze w tym roku krzyżówka zostanie przebudowana.

O zmianach w tym miejscu mówi się od dawna. Skrzyżowanie alei KEN z Ciszewskiego przez wielu uznawane jest za jedno z najniebezpieczniejszych skrzyżowań na Ursynowie.

Apelują radni i mieszkańcy

O poprawę bezpieczeństwa poprzez interpelację prosił Paweł Lenarczyk, radny Ursynowa. - Kilka razy sygnalizowałem problem. Prosiłem Zarząd Dróg Miejskich o wyznaczenie w tym miejscu lewoskrętu - tłumaczy.

Jak dodaje, najniebezpieczniejszy dla kierowców jest manewr skrętu w lewo z al. KEN w ulicę Ciszewskiego. - Uciążliwy skręt generuje liczne kolizje i korki w godzinach szczytu - mówi Paweł Lenarczyk.

Lewoskręt w tym roku

I choć Zarząd Dróg Miejskich o zmianach w al. KEN mówił jeszcze w 2015 roku, dopiero teraz projekt zostanie zrealizowany. Karolina Gałecka, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich zapewnia, że projekt jest już gotowy.

- W tym roku wydzielimy lewoskręt przy Ciszewskiego, przebudujemy sygnalizację świetlną - precyzuje przedstawicielka ZDM-u. Jak dodaje, na Ursynowie szykują się również inne zmiany. Zarząd Dróg Miejskich przebuduje 10 skrzyżowań w tej dzielnicy.

Skrzyżowania do zmian:

- Skrzyżowanie al. KEN z Beli Bartoka - tu dostosowana zostanie długość cykli programów sygnalizacji i godziny ich pracy

- Na skrzyżowaniach al. KEN–Dzwonnicza, KEN–Polinezyjska, KEN–Benedykta Polaka - dostosowane zostaną długości cykli programów sygnalizacji i godziny ich pracy oraz warunki czasowe w sygnalizacjach akomodacyjnych

- Na skrzyżowaniu al. KEN–Herbsta–Jastrzębowskiego wykonany zostanie projekt sygnalizacji świetlnej, uwzględniający wydzielenie faz do skrętu w lewo

- Na skrzyżowaniu al. KEN–Ciszewskiego ZDM wykona projekt sygnalizacji świetlnej, uwzględniający wydzielenie faz do skrętu w lewo

- Na skrzyżowaniu al. KEN–Gandhi - powstanie projekt sygnalizacji świetlnej, uwzględniający wydzielenie faz do skrętu w lewo

- Na skrzyżowaniu Gandhi–Cynamonowa projekt sygnalizacji świetlnej, uwzględniający wydzielenie faz do skrętu w lewo

- Na skrzyżowaniu Ciszewskiego–Cynamonowa - projekt sygnalizacji świetlnej, uwzględniający wydzielenie faz do skrętu w lewo.

Kiedy zmiany?

Kiedy kierowcy doczekają się zmian? Urzędnicy nie podają terminów, jednak obiecują, że prace skończą się jeszcze w tym roku.

kz/sk