Gejzer przy pl. Konstytucji. 12 budynków bez wody

Najnowsze

Rafał / Kontakt24Awaria wodociągowa

Gejzer wody pojawił się w poniedziałek rano na środku ul. Śniadeckich. 12 budynków zostało pozbawionych wody z powodu awarii podziemnego hydrantu. Film otrzymaliśmy na Kontakt 24 od Rafała.

- Około godziny 7.00 dostaliśmy zgłoszenie o wypływie wody z ulicy Śniadeckich, przy pl. Konstytucji. Na miejsce pojechała nasza karetka pogotowia. Wypływ został zatrzymany - poinformował w rozmowie z redakcją Kontaktu24 Roman Bugaj, rzecznik prasowy MPWiK.

12 budynków bez wody

Jak dodał, był to wypływ z hydrantu podziemnego. - Można spekulować, że wywołała go różnica temperatur. Sieć wodociągowa jest wrażliwa na temperatury ekstremalnie wysokie i niskie oraz przechodzące przez zero. W okolicy wypływu temperatura była właśnie bliska zeru - powiedział Bugaj.

- Bez wody zostało 12 budynków czteropiętrowych i sześciopiętrowych. Na miejscu został już podstawiony beczkowóz. Niebawem pojawi się także brygada, która naprawi awarię- powiedział rzecznik. Dodał, że w miejscu wystąpienia wypływu pojawiły się utrudnienia w ruchu. Droga została zwężona, ale jest przejezdna.

Tak teraz wygląda sytuacja na ul. Śniadeckich.

Czytaj także na Kontakcie24

su/par

Źródło zdjęcia głównego: Rafał / Kontakt24