Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE RUCHU

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Gdzie ta keja? Przy Koperniku

Warszawa

CNKWizualizacja pomostu

Centrum Nauki Kopernik i Żegluga Stołeczna postanowiły wybudować pomost na Wiśle. Atrakcje zostanie uruchomiona już 1 czerwca. 10-metrowy pomost powstanie na nabrzeżu, tuż przy planetarium Niebo Kopernika. Latem będą do niego przybijać statki wycieczkowe, łódki i kajaki. Powstaną cztery ogólnodostępne miejsca cumownicze.

- Po wyczerpującym zwiedzaniu centrum nasi goście będą mogli zrelaksować się na rejsie – mówił podczas konferencji prasowej Borys Zieleniak z Centrum Nauki Kopernik.

Z ziemi płockiej

Pierwszy statek pojawi się na przystani Centrum Nauki Kopernik 1 czerwca. Pomost powstaje w Płocku, do Warszawy przypłynie w częściach. Oczywiście Wisłą.

Żegluga Stołeczna zamierza uruchomić nową komfortową jednostkę. Statek będzie przystosowany do podróżowania przy niskiej temperaturze. Na przystani ma także powstać kawiarenka. Dyrektor Żeglugi Stołecznej, Olga Rassimof nie wykluczyła, że w przyszłym roku armator uruchomi jednostkę obsługująca wyłącznie gości Kopernika.

– To dosyć duża inwestycja, ale jeśli będzie kursy będą popularne, może w przyszłości zbudujemy drugi przystanek – spekulowała Rassimof.

Zyska architektura

- Popieramy każdą inicjatywę udostępniające mieszkańcom Wisłę – stwierdził Marek Piwowarski, pełnomocnik ratusza ds. Wisły, a dyrektor CNK Robert Firmhofer dodał, że architektura budynku zyskuje widziana z Wisły. - Przystań to uwieńczenie projektu przybliżenia Wisły Warszawie – podsumował.

Nowy statek Żeglugi Stołecznej
CNK

bako/roody