Gdzie przystanki "na żądanie"? Wasze propozycje

Warszawa

Maciej Wężyk / tvnwarszawa.plPrzystanki "na żądanie"

Pomysł uruchomienia przystanków "na żądanie" dla tramwajów przypadł do gustu internautom tvnwarszawa.pl. Proponują, by go przetestować i podają lokalizacje, w których takie rozwiązanie by się sprawdziło.

O tym, że Zarząd Transportu Miejskiego rozważa wprowadzenie przystanków "na żądanie" dla tramwajów pisaliśmy w poniedziałek rano. Choć pomysł jest w fazie koncepcji, a ZTM nie ukrywa, że wszedłby w życie dopiero za kilka lat, to internauci już teraz podają lokalizacje takich przystanków.

Propozycje internautów

Bardzo dobry pomysł, tylko zróbcie faze testową na 2-3 trasach/odcinkach, np. Waszyngtona-Gocławek. Tam są przystanki które powinny być na żądanie: Berezyńska, Międzynarodowa, Żółkiewskiego, Kwatery Głównej – pisze ~keyser soze.

Inni też dorzucają miejsca, gdzie opcja "na żądanie" powinna być wprowadzona.

Popieram bardzo na trasie Żerań FSO - rondo Starzyńskiego! – sugeruje ~Oran

W końcu! Bardzo dobry pomysł. Proponuję przystanki na Jagiellońskiej (od Ronda Starzyńskiego do pętli Żerań FSO), do tego pl. Hallera, cm. Prawosławny... - pisze ~Tramwaj.

Na Nocznickiego jest szereg przystanków, gdzie często tylko hula wiatr, a tramwaj zatrzymać się musi (a jak nie ma guzików to i drzwi otworzyć; w związku z tą zmianą chyba wszystkie tramwaje trzeba będzie w nie wyposażyć?) - twierdzi ~stef.

Biblioteka Narodowa - ten powinien być na żądanie. Nie zawsze ktoś tam wysiada – przekonuje ~asad.

Przystanki tylko w określonych godzinach?

Są też tacy, którzy przekonują, że warto rozważyć czy np. przystanki "na żądanie" nie powinny obowiązywać w określonych godzinach np. późnym wieczorem.

Może niezłym pomysłem na przystanki na żądanie byłby np. okresy, w jakich by obowiązywały, lub okolice mniej uczęszczane. Sam doświadczam powrotu tramwajem wzdłuż ul.Wolskiej i przystanek przy cmentarzu prawosławnym, gdzie nawet w biały dzień nikt nie wysiada, jest beznadziejny, tam na pewno przydałby się na żądanie, następne to na Boernerowie... po diabła zatrzymywać i następnie rozpędzać tramwaj, do którego nikt nie wsiada – pisze Arvelli.

Annopol od Bazyliańskiej do Żerań Wschodni i Jagiellońska od Starzyniaka do Żerania... W innych miejscach tego nie widzę, chyba że od godziny 21... - dodaje ~Darek.

ran//ec