Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Gdzie jest Berlin w Warszawie?

Warszawa

| Ventura / Shutterstock.comSpacery po Warszawie z Berlinem w tle

Co łączy Warszawę i Berlin? O tym porozmawiają uczestnicy dwóch spacerów tematycznych w stolicy. Zainteresowani przyjrzą się architekturze, kulturze i historii dwóch europejskich miast.

"Oprowadzania będą koncentrować się wokół fenomenów architektonicznych, historycznych i kulturowych łączących, ale i odróżniających od siebie obie stolice" - napisali w komunikacie prasowym organizatorzy.

Związki między Warszawą a Berlinem

Organizatorzy wybrali miejsca, które obrazują podobieństwa między dwoma miastami. To m.in. Zamek Królewski, Muranów, Osiedle Za Żelazną Bramą, pawilon Emilia czy Pałac Kultury i Nauki.

"Opowieść o Berlinie w Warszawie uzupełni bezpośredni kontakt z jego mieszkańcami - podczas spaceru uczestnicy połączą się z nimi poprzez smartfony. Dzięki takiej perspektywie, Warszawa i Berlin staną się sobie bliższe, a ich historie bardziej zrozumiałe dla mieszkańców obu miast. Po Warszawie oprowadzać będą: Luise Scholl i Hajo Toppius z berlińskiego biura artystycznego Kollegen 2,3" - tłumaczą organizatorzy.

Spacery odbędą się w obydwu miastach równocześnie. Po Berlinie uczestników oprowadzą warszawiacy: Beata Chomątowska (Stacja Muranów) i Grzegorz Piątek (Centrum Architektury).

25 i 26 czerwca

Warszawiacy poszukają Berlina w stolicy 25 i 26 czerwca. Uczestnicy spaceru spotkają się o godz. 14.00 obok Goethe-Institut, ul. Chmielna 13a. Rezerwacja miejsc: info@warschau.goethe.org. Oprowadzania odbędą się w języku polskim i niemieckim z tłumaczeniem konsekutywnym.

ZOBACZ RÓWNIEŻ MUZYCZNY SPACER PO PRADZE

Spacer po Pradze
TVN24

kz/sk