Gaz do dechy wokół placu Teatralnego

Warszawa

Szybkie auta i wyczynowe motocykle opanują w sobotę Warszawę. Przyjedzie kilkudziesięciu utytułowanych kierowców, w tym Mika Häkkinen. Stolica będzie gospodarzem motoryzacyjnego show VERVA Street Racing. Początek atrakcji już o 12:00.

Areną pokazów i wyścigów będą ulice okalające plac Teatralny: Senatorska, Wierzbowa, Focha i Moliera. Od kilku dni stoją już trybuny na ponad 6 tysięcy widzów, gigantyczne telebimy, gotowe są także mobilne salony samochodowe ekskluzywnych producentów czy sklepy z gadżetami i pamiątkami.

Będzie bolid F1

Na torze zobaczymy m.in. bolid Formuły 1 Red Bull Racing, ekipę Verva Racing Team i Orlen Team oraz czołówkę polskich drifterów.

Od samego rana działać będzie Park Maszyn na ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza przy Hotelu Europejskim. Będzie tam można podglądać ekipy przygotowujące się do wyścigu.

Utrudnienia w ruchu

W związku z imprezą do poniedziałkowego poranka zamknięte dla ruchu kołowego pozostaną ulice: Senatorska (odcinek pomiędzy ul. Bielańską i ul. Miodową), Wierzbowa, pl. Piłsudskiego, Niecała (odcinek pomiędzy ul. Wierzbową i ul. Canaletta), Fredry, Moliera, Focha, Trębacka (tylko od strony ul. Focha) i Ossolińskich.

W ubiegłym roku VERVA Street Racing obejrzało 85 tysięcy widzów.

Ryk silników w centrum miasta
| fot. materiały prasowe; film TVN24

b/par