Przez dwa skrzyżowania przejechał na czerwonym. Nagrała go kamera z samochodu egzaminacyjnego

Autor:
dg/gp
Źródło:
PAP
Przejechał skrzyżowanie na czerwonym świetle
Przejechał skrzyżowanie na czerwonym świetle
KPP Garwolin
KPP GarwolinPrzejechał skrzyżowanie na czerwonym świetle

Na ruchliwym skrzyżowaniu w Garwolinie (Mazowieckie) kierujący peugeotem z dużą prędkością przejechał na czerwonym świetle, omal nie taranując innego auta, po czym wjechał na kolejne skrzyżowanie, również na czerwonym. Incydent zarejestrowała kamera zamontowana w aucie egzaminacyjnym.

Jak poinformowała we wtorek rzeczniczka miejscowej policji Małgorzata Pychner, nagranie przekazali policji pracownicy WORD z Garwolina. - Widać na nim, jak przez ruchliwe skrzyżowanie z dużą prędkością przejeżdża na czerwonym świetle kierowca peugeota, omal nie doprowadzając do zderzenia z innym autem. Kilkadziesiąt metrów dalej ten sam kierowca wjeżdża na kolejne skrzyżowanie, również przy sygnalizatorze wskazującym kolor czerwony - przekazała rzeczniczka.

Kierowca stanie przed sądem

Do zdarzenia doszło w grudniu ubiegłego roku w Garwolinie na ulicy Kościuszki, na skrzyżowaniach z ulicami Wiejską oraz Targową. Funkcjonariusze ustalili kierowcę z nagrania. Okazał się nim 69-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego. Mężczyzna za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i wjazd za sygnalizator na czerwonym świetle wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu wysoka grzywna. Sąd zdecyduje też o tym, czy kierowcy zostanie zabrane prawo jazdy. 

Czytaj też: Potrącił parę spacerującą z psem. Zwierzę nie przeżyło.

Do potrącenia doszło w Płońsku
Do potrącenia doszło w PłońskuKPP Płońsk

Autor:dg/gp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KPP Garwolin

Pozostałe wiadomości