Garbage będzie gwiazdą Orange Warsaw Festival

Warszawa

Szkocko-amerykański zespół Garbage dołączył do grona gwiazd tegorocznego Orange Warsaw Festival. Na warszawskiej imprezie będą promować będzie najnowszy album "Not Your Kind Of People".

Nowy materiał pojawi się na rynku 15 maja. "Not Your Kind Of People" to piąty studyjny krążek Garbage. Po kilkuletniej przerwie zespół ruszy w trasę po Stanach Zjednoczonych i Europie. Fanów ucieszy z pewnością fakt, że zahaczą o Warszawę.

- Myśl o powrocie w trasę jest jednocześnie przerażająca i podniecająca, ale my zawsze lubiliśmy łączyć przyjemność z bólem - wokalistka Shirley Manson.

Sprzedali 12 milionów płyt

Zespół powstał w 1995 roku. Przebojowe single "Stupid Girl" i "Only Happy When It Rains" pokryły się platyną w Australii, Wielkiej Brytanii i USA. Już rok później członkowie Garbage cieszyli się nominacją do Grammy. Kolejne nominacje do prestiżowej nagrody przyniósł drugi album "Version 2.0". Trzeci krążek "Beautiful Garbage" został uznany przez wpływowy "Rolling Stone" jednym z 10 najlepszych albumów 2001 roku.

Potem były jeszcze "Bleed Like Me" i "Absolute Garbage". W sumie grupa sprzedała dotąd ponad dwanaście milionów albumów i występowała na scenach ponad 35 krajów.

Bilety w sprzedaży

Garbage to kolejny po Linking Park i The Prodigy zespół, który zagra na festiwalu, który odbędzie się na Pepsi Arenie 9 i 10 czerwca.

Bilety są już w sprzedaży na www.orangewarsawfestival.pl, www.ebilet.pl, www.ticketpro.pl oraz w punktach eBilet i EMPIK.

Bilety na płytę stadionu na poszczególne dni kosztują 89-110 złotych, a karnet na cały festiwal 159-199 złotych.

b/roody