Gangster z policyjnej toplisty w Polsce. Grozi mu dożywocie

Warszawa

Policja ŚląskaBogdan G. został zatrzymany po 23 latach

Podejrzany o zamordowanie w 1990 r. dwóch członków gangu z Pruszkowa Bogdan G. trafił już do Polski. Mężczyzna został zatrzymany w grudniu ubiegłego roku w Hiszpanii.

Bogdan G. to postać z policyjnej toplisty poszukiwanych. Z Polski uciekł prawdopodobnie w 1990 r. - po tym, gdy podczas porachunków z członkami gangu z Pruszkowa miał zabić dwóch z nich. Poszukiwaniami zajęli się policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego komendy wojewódzkiej w Katowicach. 51-letniego obecnie Polaka poszukiwano międzynarodowym listem gończym.

Przebywał w Bilbao

- Na przestrzeni kilku ostatnich lat ustalono, że poszukiwany od dłuższego czasu może przebywać w Hiszpanii. Wydany został za nim Europejski Nakaz Aresztowania. Śledczy nawiązali współpracę z hiszpańskimi policjantami, która w efekcie, w grudniu ub. roku, doprowadziła do ustalenia i zatrzymania Bogdana G. - poinformował rzecznik śląskiej policji podinspektor Andrzej Gąska.Jak pisało w grudniu tvn24.pl, na ślad mężczyzny trafiono nieoczekiwanie podczas badania sprawy niewielkiej kradzieży w centrum handlowym w Bilbao.Został zatrzymany przed domem, w którym miał mieszkanie. Posługiwał się fałszywymi dokumentami.

Groźba dożywocia

Jak donosiły media, mężczyzna w przeszłości miał żyć m.in. z kradzieży samochodów na zamówienie, a także zajmować się handlem diamentami.W środę śląska policja poinformowała o przetransportowaniu Bogdana G. do Polski - samolotem w policyjnej asyście.O jego dalszym losie zdecydują Prokuratura Okręgowa w Warszawie i sąd. Za zabójstwa, o które jest podejrzany, może mu grozić nawet dożywotnie więzienie.

PAP/tvn24.pl