Gala MTV nie dla Warszawy

Warszawa

| upload/tvn24/video/3105B918XE DEKARZ NET.movfot. JSK

Warszawa musi obejść się smakiem. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, w stolicy nie obędzie się gala rozdania nagród MTV Europe Musiac Awards.

Portal tvnwarszawa.pl już w piątek podał, że Warszawa znalazła się wśród trzech europejskich miast, branych pod uwagę jako potencjalny gospodarz gali. Impreza miała się odbyć w listopadzie na Stadionie Narodowym.

Niestety w poniedziałek późnym popołudniem z nowojorskiej centrali telewizji MTV przyszła wiadomosć, że gala nie odbędzie się w Warszawie. Jednym z głównych powodów był właśnie Stadion Narodowy. A konkretnie termin jego oddania.

Centrala MTV stwierdziła, że nie wiadomo jakie będą faktyczne możliwość areny. Chcą poczekać, aż na stadionie zostaną zorganizowane pierwsze duże imprezy. - Takie imprezy mają się odbyć za kilka miesięcy, a decyzję producenci gali musieli podjąć już teraz - powiedziała Katarzyna Ratajczyk, dyrektor miejskiego biura promocji.

Organizują galę od kilkunastu lat

Pierwsza gala MTV Europe Music Awards odbyła się w 1994 roku. Widzowie MTV - przez głosowanie - przyznają nagrody artystom w kilku kategoriach. Zawsze występują na niej największe gwiazdy pop. W ubiegłym roku impreza odbyła się w Madrycie.

W 2008 roku MTV prowadziło już wstepne rozmowy z władzami Warszawy w sprawie organizowania gali w 2009 roku. Ostatecznie gala odbyła się w Berlinie. Tym razem również się nie udało, ale jeśli stadion się sprawdzi Warszawa może dostać swoją szansę już w 2011 roku.

bf/roody