Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Futbol amerykański wraca na Narodowy

Warszawa

materiały prasoweFutbol amerykański wraca na Narodowy

Futbol amerykański wraca na Stadion Narodowy. 1 września w Warszawie zmierzą się reprezentacje Europy i USA. Ceny biletów zaczynają się już od 12,50 zł.

Lipcowy mecz futbolu amerykańskiego na Stadionie Narodowym okazał się hitem. Finał ligi na trybunach obejrzało ponad 20 tysięcy ludzi. Miłośnicy sportu zza oceanu idą za ciosem i 1 września w Warszawie odbędzie się mecz towarzyski Euro – American Challenge.

W reprezentacji Europy zobaczymy zawodników z kilkunastu krajów, w których futbol amerykański jest najbardziej popularny m.in.: Niemiec, Francji, Włoch Hiszpanii, Norwegii, Danii, Wielkiej Brytanii, Austrii, Serbii, Węgier i Czech. W drużynie Europy nie zabraknie reprezentantów Polski.

Dzień kultury amerykańskiej - Jestem dumny, że takie wyjątkowe spotkanie jak Euro-American Challenge odbędzie się właśnie u nas w Polsce na Stadionie Narodowym w Warszawie, przy wielotysięcznej widowni kibiców. Pokażemy polskim kibicom i Amerykanom futbol amerykański na wysokim europejskim poziomie - powiedział Krzysztof Dreger, zawodnik Warsaw Eagles. Przeciwko europejskiej drużynie zagrają zawodnicy z ligi CDFL, będącej zapleczem NFL. Będzie to nie tylko mecz, ale też dzień kultury amerykańskiej. Organizatorzy zapowiadają koncerty polskich gwiazd, show cheerleaderek, miasteczko dla dzieci i piknik rodzinny wokół stadionu

Bilety na Euro-American Challenge będzie można kupić od 23 lipca przez internet, a także w kasach Stadionu Narodowego w dniu meczu. Ceny od 12,50 do 300 zł.

Program imprezy:

1 września - 2012 - Stadion Narodowy

13:00 Otwarcie bram, tailgate - rozpoczęcie pikniku rodzinnego wokół Stadionu Narodowego w Warszawie (wstęp za okazaniem biletu). 16:00 Start imprezy na stadionie 16:30 Kick off

TAK WYGLĄDA TRENING WARSZAWSKICH FUTBOLISTÓW AMERYKAŃSKICH

lata/b

mówią Maciej i Tomasz, gracze Warsaw Eagles
Marcin Gula / tvnwarszawa.pl