Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Funkcjonariusze przekroczyli uprawnienia?

Warszawa

fot. KatJa/ Kontakt 24

Na Dworcu Centralnym doszło do szarpaniny mężczyzny z policją i ochroną, pobili pasażera - zaalarmował internauta na Kontakt 24. Całą sytuację nagrał. Policja komentuje: film przekazujemy do prokuratury.

Pełny peron na Centralnym. Grupa osób ubranych na czarno, w żółtych odblaskowych kamizelkach przytrzymuje człowieka. Ten się wyrywa. Dochodzi do szarpaniny. Osoba w kamizelce uderzeniem i kopniakiem traktuje unieruchamianego.

- 20-12-2011 o godzinie 7.20 na Dworcu Centralnym w Warszawie ochroniarze wraz z policjantami przekroczyli swoje uprawnienia bijąc pasażera - opisuje KatJa, internauta, który na Kontakt24 przesłał film.

fot. KatJa/ Kontakt 24

"Agresywny i pijany"

Pijany mężczyzna najpierw miał zaczepiać ludzi czekających na peronie, a gdy ochrona zwróciła mu uwagę, wdał się w bójkę - informują funkcjonariusze.

- Był niebezpieczny, agresywny i pijany. Konieczne było zawiadomienie policji, gdyż ochrona sobie z nim nie radziła - mówi Krzysztof Radzik, komendat z Komisariatu Kolejowego Policji (KKP). - Mężczyzna został odwieziony do izby wytrzeźwień.

Prokuratura dostanie film

Odnosi się też do zawiadomienia internauty: - Nadesłany film zabazpieczyliśmy i przekazaliśmy do prokuratury, aby przeanalizowała zachowanie ochrony i policjantów, czy nie przekroczyli swoich uprawnień - dodaje Radzik.

CZYTAJ NA KONTAKCIE 24

Jeśli chcesz nas zainteresować jakimś tematem, pisz na warszawa@tvn.pl. Możesz też opublikować swoją informację bezpośrednio w portalach tvnwarszawa.pl lub Kontakt24.

as/mz